Спеціальні потреби

Актуально

Українські мусульмани засуджують тероризм

Тероризм ніяк не пов’язаний з релігією ісламу, це зовсім інша ідеологія, яку справжні мусульмани не сповідують, каже голова Міжобласної асоціації громадських організацій “Арраід” Фарук Ашур:

“Терорризм – це поняття, що суперечить всім релігіям і ідеям всіх націй. Мусульманство – це друга за чисельністю прибічників релігія у світі, і серед них є люди, що належать до цих угруповувань. Але цим вони не представляють іслам.”

Останні теракти українські мусульмани засуджують, хоч і вказують на те, що вони мають різну основу:

“Те, що сталося в Шарм-Ель-Шейху – зовсім інакше, ніж те, що сталося в Лондоні, це було з різних причин. Теракти у Лондоні сталися через участь цієї країни у війні в Іраку, а події в Шарм-Ель-Шейху сталися через незгоду з режимом, який існує в Єгипті. В одному повідомленні терористи виставили вимогу звільнити з в’язниці людей, що мають опозиційні до єгипетської влади погляди.”

На думку пана Ашура, Україні теракти не загрожують, принаймні подібних настроїв вони не помічали. Українці досить толерантно ставляться до ісламу. Провідний науковий співробітник Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України Рустем Жангожа каже:

“Метналітет українців вільний від ксенофобії та протистояння міжконфесійного та міжнаціонального. У цьому відношенні правий екс-президент – Україна не Росія.”

Нині українські мусульмани кажуть, що роблять все можливе, аби поширювати антитерористичні ідеї. Про це вони пишуть у виданнях для мусульман, говорять під час прововідей та заявляють у пресі. Водночас, вони визнають, що ідеї тероризму дуже швидко ширяться сучасним світом і закликають спільно розробляти шляхи для подолання ідеології терористів.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG