Спеціальні потреби

В Україні знову говорять про російський Чорноморський флот


В Україні сьогодні відзначають день військово-морського флоту. Головні святкування за участі перших осіб держави відбулися у Севастополі. Між тим, цього дня в Україні знову лунають заяви про законність перебування на території України віськово-морського флоту Росії.

Спільний парад двох чорноморських флотів Росії та України, салют та присутність відомих політиків обох країн – так святкували день військово-морських сил у Севастополі – українському місті, що ще з радянських часів асоціювалося зі „славою російських моряків”. Як кажуть соціологи, настрої у місті досі неоднозначні, богато городян тут підтримують присутність російського флоту, тоді як офіційна київська влада каже про те, що термін його перебування добіжить кінця за 12 років. У 2017 у Севастополі має залишитися лише український флот. Вже давно в Україні лунає думка, що угоди про перебування російського військового флоту на території суверенної держави є нелегітимними. Сьогодні у Києві про це заявляли представники організації „Студентське братство”. Як зазначив Олег Яценко:

“Існує угода між Україною та Російською Федерацією про взаємний розподіл майна, за якою все майно, що знаходиться на території цих республік на момент 90-го року, стає національним майном цих держав. Але цю угоду Росія не підтримує.”

На думку аналітиків, наявність на території України російських військових баз може стати серйозною перепоною для вступу України до НАТО. Нова українська влада відразу після помаранчевої революції заявляла про те, що перебування російського флоту в Криму суперечить національним інтересам України. Однак, після вивчення всіх документів з цього питання міністр оборони поставив у дискусії крапку: російський флот залишиться на території України у відповідності до підписаних документів.

Українці нині радше дбають, як підвищити рівень своїх збройних сил, включно з Чорноморським флотоом. Адже за оцінками військових аналітиків, стан військових суден майже критичний.

Президент Ющенко, який прибув на святкування, оприлюднив декілька ініціатив. Зокрема він каже, що в наступному році держава вперше зробить замовлення для свого військового комплексу, оскільки там є унікальні розробки, а кожен регіон тепер має подбати про підтримку військових.

Тим часом Росія зараз переймається іншим питанням. За даними з російських ЗМІ, тамтешні військові активно шукають бази для передислокації Чорноморського флоту з Севастополя. Зокрема, планується, що на це у російському бюджеті в наступному році виділять мільярд рублів.

XS
SM
MD
LG