Спеціальні потреби

Українські миротворці в Іраку проведуть інспекції прикордонної поліції


Ситуація в зоні відповідальності українських миротворців – провінції Васіт – залишається стабільною. Міноборони повідомляє, що українці продовжують виконання завдань. Напередодні вони провели інспекцію місцевої прикордонної поліції, яка несе службу на ділянці ірано-іракського кордону.

Група українських офіцерів протягом двох днів перевірила 12 фортів, що перебувають у різних ступенях готовності, щодо організації на них прикордонної служби. Перевірка визначила, що протягом серпня будуть здані в експлуатацію три форти, решта – до кінця вересня. Інспектори виявили недостатню матеріальну забезпеченість іракських гарнізонів. Необхідно закупити додаткову кількість боєприпасів та приборів нічного бачення, меблів. Українські офіцери також рекомендували зкорегувати систему підготовки прикордонних підрозділів.

Командування багатонаціональної дивізії “Центр-Південь” виділило кошти на реконструкцію форту “Бадра”, який буде місцем дислокації місцевої прикордонної поліції. Проект з реконструкції приміщень цього форту доручено розробити українським миротворцям. Але їх основні зусилля будуть спрямовані на посилення боєздатності підрозділів іракської армії для гарантування безпеки у провінції Васіт під час проведення загальноіракського референдуму з прийняття Конституції та майбутніх виборів.

Інший важливий напрямок роботи українців – здійснення саперних розвідок. Міноборони повідомляє, що за три місяці силами двох інженерних відділень було виявлено близько 190 тисяч різноманітних боєприпасів. Бійці здійснили понад 200 розвідок на основних маршрутах пересування, неодноразово виїжджали на перевірку інформації про виявлення схованок. Усі виявлені українськими миротворцями боєприпаси були знищені казахськими саперами, які перебувають в оперативному підпорядкуванні збройних сил України в Іраку.

XS
SM
MD
LG