Спеціальні потреби

Власність на революційну символіку


Інформація про власність на революційну символіку в Україні викликала цілий шквал емоцій. Дехто вважає це приватизацією революції, інші називають звичайним явищем, природнім для будь-якої цивілізованої країни. Найбільше обурення викликала звістка про те, що право власності на атрибутику було передано старшому сину Віктору Ющенка – Андрію. Деякі кола бачать у цьому момент наживання на національній ідеї. Між тим, самі розробники символіки, з якою Віктор Ющенко переміг на президентських виборах стверджують, що це був правильний крок. За словами радника президента Оксани Грязнової, яка свого часу працювала над створенням виборчої символіки, її необхідно було запатентувати насамперед тому, щоб уникнути провокацій під час виборчої кампанії:

“Подавались документи відразу після того, як ця символіка була задекларована кандидатом у президенти Ющенком. Тобто, це десь після сходження на Говерлу, де вперше була презентована нова символіка кандидата. А чому це було зроблено? Тому що у той час, під час виборчої кампанії, як правило, не тільки використовують подібну символіку інші кандидати, а навіть буває так, що реєструють кандидатів з подібним прізвищем, щоб таким чином маніпулювати і відтягувати голоси найбільш сильного кандидата. Отже, щоб уникнути подібної маніпуляції у використовуванні символіки під іншого кандидата, тобто це було запатентовано.”

На думку Грязнової, те що символіка була запатентована – нормальна річ, адже відразу після революції до Штабу почали звертатись люди з проханням використовувати революційні символи для своєї продукції. Патент, таким чином, гарантуватиме якість виготовлених товарів. До того ж ті, хто вносять нові креативні елементи у свої вироби, не сплачують за використання революційних символів, адже це вже є фактично новою розробкою.

Що стосується питання, кому має належати право власності, то розробник стилю та концепції політичної реклами виборчої компанії Віктора Ющенка Ярослав Лесюк вважає, що право розпоряджатися брендами помаранчевої революції має лише новообраний президент. І він сам може визначати кому має належати право власності на революційну символіку.

XS
SM
MD
LG