Спеціальні потреби

Леонід Кравчук відходить від керівництва фракцією СДПУ(о)Леонід Кравчук має намір скласти з себе повноваження лідера фракції СДПУ(о). Хто тепер очолить у парламенті об’єднаних соціал-демократів, він не називає – мовляв, кандидатуру визначить голосування у вересні. Перший президент України заперечує, що його відхід пов’язаний з будь-якими проблемами в партії. За його словами, відмова від лідерства у фракції зумовлена планами присвятитися роботі громадянського форуму “Об’єднаймо Україну”. Своєю метою форум опозиціонерів, до ініціативної групи якого увійшли Євген Кушнарьов і Віктор Тихонов, Михайло Папієв і Володимир Сивкович, проголосив здійснення громадського контролю над владою. Як кілька разів повторив Кравчук, він вважає нинішніх можновладців неспроможними справдити надії Майдану:

“Влада виявилась нездатною ефективно управляти країною.
В мене все більше складається враження, що нова команда більше хизується владою, захоплюється своїми можливостями когось розпустити, когось розігнати, як ДАІ, аніж продумано діяти…
Влада пішла навіть на те, що продає бренд “Так, Ющенко!” Скажіть, ну яка влада, що себе поважає, може продавати бренд революції – а власником бренду є хтось із родини Ющенка, син. Вдумайтесь – продається бренд революції...
В травні місяці президент каже, що він буде підтримувати, сприяти для розвитку громадського телебачення, в липні каже, що воно не потрібне.
За масштабами неправди, яку сьогодні на всіх рівнях – державному, особистому, родинному – я ще в житті своєму такого в історії не зустрічав, масштаби неправди.”

Кравчук обіцяє, що його форум не тільки критикуватиме владу, але й запропонує конструктивні ідеї. Він запевняє, що йдеться не про піар-хід під вибори і не про засіб для деяких політиків потрапити в парламент, однак наголошує, що форум повинен мати своє представництво у Верховній Раді.

Серед своїх найближчих планів члени форуму “Об’єднаймо Україну” називають звернення до Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо політичних репресій, які, на їхню думку, існують в Україні.

Нагадаю: лідером фракції СДПУ(о) в парламенті Леонід Кравчук став після того, як Віктора Медведчука було призначено главою адміністрації при президентові Кучмі. Нагадаю також, що есдеків, які нині виступають з ініціативою об’єднання України, вважають головними режисерами спроб її розколу під час минулих президентських виборів.

XS
SM
MD
LG