Спеціальні потреби

Актуально

Загроза погiршення в Українi ситуації із поширенням ВІЛ/СНІДу?

Пояснити звичайному громадянину, чому зменшення кількості заборонених наркотичних речовин погіршуватиме ситуацію з поширення ВІЛ/СНІД, не легко. Проте експерти не припиняють своєї роботи у цьому напрямі і вважають, що своїми репресивними діями уряд не тільки поставить хрест на усіляких міжнародних програмах, що борються з наркоманією, але й сприятиме подальшому зростанню кількості хворих. За словами представника Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні Павла Скали, цього року навіть за виявлення найменшої дози заборонених наркотичних речовин, хворий може опинитись за ґратами. Таким чином, усі наркозалежні знову змушені будуть переховуватись і користуватись брудними шприцами:

“Основні проблеми, які витікають, якщо ці зміни будуть прийняті – це збільшення тиску на рядових наркоспоживачів, оскільки по окремим речовинам, за незаконне зберігання яких починається кримінальна відповідальність, цей поріг знижується у 20 разів. Зокрема мова йде про таку розповсюджену речовину кустарного виготовлення , як ацетильований опій. Зокрема, даними змінами пропонується зменшити у 20 разів і прирівняти ацетильований опій до героїну.”

За даними експертів, в Україні сьогодні існує близько 122 тисяч споживачів наркотиків. І нові заходи уряду швидше впливатимуть на них, ніж на виробників та розповсюджувачів заборонених речовин. Радник програми охорони здоров’я Міжнародного фонду „Відродження” Леонід Власенко, тим часом наголошує, що від зменшення кількості споживання наркотичних речовин крім наркозалежних будуть страждати і онкохворі, психічно хворі, та люди, які пережили важкі травми. Таким чином, обмеження споживання наркотичних речовин не призведе до покращення показників здоров’я:

“На першому місті серед 148 країн за рівнем споживання лікарських засобів опіоїдних речовин стоїть Ірландія, потім Данія, потім Швейцарія. На 67-му місті Росія і аж на 92-му Україна, яку підтримують з однієї сторони Багамські острови, а з іншого боку Шрі-Ланка. Про яку Європу, про які стандарти лікування може йти мова, коли медичним працівникам не довіряють.”

Експерти та медики вимагають, щоб при Уряді та Верховній Раді були створені спеціальні комісії, які б зайнялись ретельним вивченням цього питання. Оскільки репресивна політика у цьому напрямку може призвести не лише до поширення захворювань на СНІД, але й до зловживань з боку правохоронних органів.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG