Спеціальні потреби

Актуально

Готується ротацiя українських дипломатiв

Міністерство закордонних справ України готує ротацію своїх дипломатів у 20 країнах. Про це повідомив керівник відомства Борис Тарасюк. Щоправда, про які саме країни йде мова, він не уточнив, посилаючись на дипломатичні процедури.

Міністерство закордонних справ України стане більш самостійним у вирішенні питань зовнішньої політики. За словами керівника відомства Бориса Тарасюка, вже найближчими днями з’явиться наказ президента про підсилення ролі МЗС у здійснені зовнішньої політики. Таким чином, це відомство буде позбавлено нав’язаної колись принизливої, як уважається, опіки з боку Адміністрації президента.

Крім того, Тарасюк додав, що зараз у міністерстві відбуваються суттєві зміни -- кількість його підрозділів зменшилась на чверть, запроваджуються нові схеми роботи. З президентом Ющенком, вже погоджена перша партія ротації українських послів у 20 країнах. Міністр не став говорити, про які саме країни і персони йде мова, але відзначив, що закиди опозиції щодо політичних репресій нової влади, тут не до чого:

«В той же час я хочу сказати, що ціла низка послів знаходяться за кордоном вже по два, а дехто і по три терміни. Вже встигли побувати в трьох країнах послами. Перебувають за кордоном 10-11 років. Фактично весь період незалежності української держави знаходяться за кордоном. Це не є нормально. Практика зовнішньополітичних відомств інших країн свідчить, що в кожній країні чітко дотримуються термінів ротації. Це залежить від країни, звичайно, 3-4 роки».

Тарасюк додав, що протягом останніх шести місяців ротація торкнулася близько 360 українських дипломатів i працівників адміністративно-технічного складу. У попередні роки ця цифра складала близько 500 чоловік на рік.

Що стосується досягнень української зовнішньої політики, то на думку Тарасюка, вже виправдав себе безвізовий режим, завдяки введенню якого Україну за кілька місяців відвідало понад 3,5 мільйони туристів. А на найближчому саміті СНД Україна планує виступити з новими ініціативами щодо розгляду питань, пов`язаних із створенням транспортних коридорів для перевезення енергоносiїв та функціонуванням зони вільної торгівлі. Російська сторона тим часом вже відзначила, що розгляд цих ініціатив не можливий, однак МЗС України розраховує, що ці питання будуть обговорюватись у форматі президентських зустрічей. Що стосується ініціативи Віктора Ющенка та Михаїла Саакашвілі про створення Коаліції демократичного вибору, то на думку Тарасюка, ця організація не є альтернативою СНД:

«Вона не може за своїм покликанням і призначенням бути альтернативою СНД. Вона не має структур, чітко окреслених, вона не має апарату, а відтак не може порівнюватись із Співдружністю незалежних країн. В той же час не можна не привернути увагу до того, що низька ефективність функціонування Співдружності незалежних держав за 14 років показала, що співдружність не може знайти вирішення тих питань, які хвилюють і цікавлять всі країни-учасниці СНД».

Тарасюк вважає, що саме цим можна пояснити утворення інших подібних організацій в межах колишнього Союзу і тому не Україна і Грузія спричинили кризу в СНД, а її власна нездатність дати відповіді на ключові питання, що турбують держави на теперішньому етапі їх розвитку.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG