Спеціальні потреби

Актуально

Готується ротацiя українських дипломатiв

Міністерство закордонних справ України готує ротацію своїх дипломатів у 20 країнах. Про це повідомив керівник відомства Борис Тарасюк. Щоправда, про які саме країни йде мова, він не уточнив, посилаючись на дипломатичні процедури.

Міністерство закордонних справ України стане більш самостійним у вирішенні питань зовнішньої політики. За словами керівника відомства Бориса Тарасюка, вже найближчими днями з’явиться наказ президента про підсилення ролі МЗС у здійснені зовнішньої політики. Таким чином, це відомство буде позбавлено нав’язаної колись принизливої, як уважається, опіки з боку Адміністрації президента.

Крім того, Тарасюк додав, що зараз у міністерстві відбуваються суттєві зміни -- кількість його підрозділів зменшилась на чверть, запроваджуються нові схеми роботи. З президентом Ющенком, вже погоджена перша партія ротації українських послів у 20 країнах. Міністр не став говорити, про які саме країни і персони йде мова, але відзначив, що закиди опозиції щодо політичних репресій нової влади, тут не до чого:

«В той же час я хочу сказати, що ціла низка послів знаходяться за кордоном вже по два, а дехто і по три терміни. Вже встигли побувати в трьох країнах послами. Перебувають за кордоном 10-11 років. Фактично весь період незалежності української держави знаходяться за кордоном. Це не є нормально. Практика зовнішньополітичних відомств інших країн свідчить, що в кожній країні чітко дотримуються термінів ротації. Це залежить від країни, звичайно, 3-4 роки».

Тарасюк додав, що протягом останніх шести місяців ротація торкнулася близько 360 українських дипломатів i працівників адміністративно-технічного складу. У попередні роки ця цифра складала близько 500 чоловік на рік.

Що стосується досягнень української зовнішньої політики, то на думку Тарасюка, вже виправдав себе безвізовий режим, завдяки введенню якого Україну за кілька місяців відвідало понад 3,5 мільйони туристів. А на найближчому саміті СНД Україна планує виступити з новими ініціативами щодо розгляду питань, пов`язаних із створенням транспортних коридорів для перевезення енергоносiїв та функціонуванням зони вільної торгівлі. Російська сторона тим часом вже відзначила, що розгляд цих ініціатив не можливий, однак МЗС України розраховує, що ці питання будуть обговорюватись у форматі президентських зустрічей. Що стосується ініціативи Віктора Ющенка та Михаїла Саакашвілі про створення Коаліції демократичного вибору, то на думку Тарасюка, ця організація не є альтернативою СНД:

«Вона не може за своїм покликанням і призначенням бути альтернативою СНД. Вона не має структур, чітко окреслених, вона не має апарату, а відтак не може порівнюватись із Співдружністю незалежних країн. В той же час не можна не привернути увагу до того, що низька ефективність функціонування Співдружності незалежних держав за 14 років показала, що співдружність не може знайти вирішення тих питань, які хвилюють і цікавлять всі країни-учасниці СНД».

Тарасюк вважає, що саме цим можна пояснити утворення інших подібних організацій в межах колишнього Союзу і тому не Україна і Грузія спричинили кризу в СНД, а її власна нездатність дати відповіді на ключові питання, що турбують держави на теперішньому етапі їх розвитку.

Всі новини дня

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.

Речниця Білого дому: Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Відео

Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр, коментуючи підрив Каховської ГЕС.

Більше

XS
SM
MD
LG