Спеціальні потреби

Актуально

Перенесення осiдку УГКЦ супроводжувалося протестами

Сьогоднi у Києвi вiдбулася урочиста архієрейська літургія на честь перенесення резиденції Верховного архієпископа Української греко-католицької церкви зі Львова до української столицi. Втiм не обiйшлося без акцiй протесту. Близько тисячі православних та представників кількох опозиційних партій висловили таким чином своє незадоволення iнiцiативою, яка, як вважають вони, покликана змiцнити вплив Католицької церкви в iнших частинах України. Подробиці розповідає Ірина Шуст:

Акцій протесту з боку православних та агресивно налаштованих представників кількох партій, насправді очікували. Про них ще на початку тижня попереджали голова прогресивних-соціалістів Наталя Вітренко та голова партії „Держава” Геннадій Васильєв. Обидва лідери звернулись до президента Ющенка з відкритим листом, у якому наголошувалось, що перенесення осiдку Української греко-католицької церкви до столиці є не чим іншим як агресивним викликом українському народові, здатним привести до непередбачуваних наслідків.

У неділю вранці близько тисячі православних пікетувальників, що зібрались на місці будівництва Патріаршого собору Воскресіння Христового, були оточені кордоном міліції. Ексцесів не відбулось. Охорона уважно стежила за порядком, а греко-католики, яким для того, щоб потрапити на святкову літургію, доводилось оминати православних, були налаштовані мирно. Сам глава УГКЦ кардинал Любомир Гузар закликав усіх присутніх до миру, спокою і розуміння. Присутніх на святковому служінні було у кілька разів більше, ніж православних, не зважаючи на те, що Київ завжди вважався колискою православ’я. Очевидно, що саме зростаюча популярність Української греко-католицької церкви стала причиною протесту з боку Української православної церкви Московського Патріархату. Групу протестуючих, за всiма ознаками, складали вiруючi саме цiєї церкви, адже глава Української православної церкви-Київського Патрiархату - другої найбiльшої православної церкви в Українi – патрiарх Фiларет не заперечував проти перенесення осiдку УГКЦ.

Вимоги пікетуючих під час мітингу озвучив голова партії „Держава” Геннадій Васильєв, наголосивши, що посилення УГКЦ спрямоване на те, щоб навіть у релігійному плані розбити союз України, Росії та Білорусі:

«Ми вимагаємо скасувати рішення про перенесення уніатського центру до Києва; припинити анти-православну діяльність ваших уніатських підрозділів на території України; відкликати з нашої країни у Ватикан кардинала Любомира Гузара, який впродовж багатьох років займається відверто анти-православною діяльністю, не гребуючи співробітництвом і спільними молитвами з лідерами розкольницьких організацій».

Такий активний спротив з боку православних Московського Патріархату здивував греко-католицьких духiвництво. Напередодні свого переїзду кардинал Любомир Гузар повідомив, що не розуміє, чому Московська православна церква так гостро виступає проти перенесення його престолу. А дії щодо перенесення осiдку УГКЦ зі Львова до Києва вiн пояснив тим, що насправді його церква не хоче замикатись лише на західному регіоні.

Греко-католицький священик отець Ігор у розмові з журналістами не виключив, що подібні акції протесту, підтримані лідерами кількох партій, мають і політичний пiдтекст:

«Бачите, в нас кажуть, що тісно сплелась політика і релігія і радше часто політики готові ставати під хоругви, щоби просто здобути певні дивіденди. Чи це таке цього разу, варто справді запитати в них».

Чи скоро настане мир і розуміння між греко-католиками та православними Московського Патріархату, отець Ігор прогнозувати не став, відзначивши, що очевидно, УГКЦ доведеться пережити під своїми храмами ще не один такий мітинг.

Всі новини дня

Фінляндія і Швеція зробили ще крок в НАТО - підписані протоколи про вступ

Президент Фінляндії Саулі Нііністо (ліворуч) і прем'єр-міністерка Швеції Маґдалена Андерссон на саміті НАТО в Мадриді 29 червня 2022 року, де обидві країни отримали офіційне запрошення вступити в Альянс.

В штаб-квартирі НАТО у Брюсселі представники 30 країн - членів альянсу 5 липня підписали протоколи про вступ Фінляндії та Швеції, здійснивши вирішальний крок на шляху до чергового розширення альянсу.

Фінляндія та Швеція вирішили відмовитися від тривалого статусу військової позаблоковості після того, як Росія в лютому почала відкрите вторгнення в Україну.

Підписання протоколів означає перехід до наступного етапу, в ході якого вступ нових членів мають ратифікувати законодавчі органи кожної з країн НАТО.

Потужна обороноздатність Фінляндії, суспільна готовність і витривалість буде внеском у міцність альянсу.
Саулі Нііністо

Тим часом представники Фінляндії та Швеції вже братимуть участь у нарадах альянсу, хоче ще не матимуть права голосу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ з нагоди підписання протоколів заявив, що приєднання Фінляндії та Швеції зробить альянс міцнішим і додасть безпеки народам.

“Двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократій, які готові і бажають зробити внесок до нашої спільної безпеки”, - проголосив Столтенберґ.

На тлі російської війни проти України залишається відкритим проголошене українське бажання вступити в альянс, яке фактично відкладене на невизначений час.

Швидкий процес приєднання Фінляндії та Швеції опинився під сумнівом після застережень оголошених Туреччиною, але Єнс Столтенберґ завжди наполягав, що всі питання вдасться залагодити.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що готовий знову загальмувати вступ тих двох країн, якщо фінський та шведський уряди не виконають вимог Туреччини щодо політики Фінляндії та Швеції стосовно курдських організацій та активістів, яких Анкара звинувачує в тероризмі, а також стосовно турецьких активістів організацій підозрюваних у причетності до спроби військового перевороту.

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Більше

XS
SM
MD
LG