Спеціальні потреби

Українські журналісти заявляють про погрози від нової влади


Сьогодні Незалежна профспілка журналістів України заявила про те, що стан захисту українських журналістів досі залишається незадовільним. Про погрози на свою адресу заявила журналістка газети „Вечерние вести” Людмила Башкірова. Вона каже, що авторами погроз є люди, наближені до діючої влади.

Журналістка популярної газети „Вечерние вести” Людмила Башкірова каже, що проблеми в неї почалися після того, як вона написала серію критичних публікацій про губернатора Херсонщини Бориса Сіленкова, який раніше був мером міста Нова Каховка. До речі, мова йшла про доволі резонансну тему, адже підприємець, який звинувачував губернатора у грабунку, здійснив самоспалення під стінами парламенту, і саме про це йшлося у статті.

Вже після публікації журналістці потелефонував невідомий і запропонував написати гарну статтю про Сіленкова, а коли вона відмовилася, їй почали погрожувати фізичною розправою. Говорить Людмила Башкірова:

«Він перейшов буквально у наступ. Сказав, подумай про свою дочку Аліну. Тебе ніхто не лякає, тебе просто попереджаємо, що закатаємо в асфальт. Коли ми з дочкою прийшли додому то знайшли там пакет, в якому був шматок асфальрту, загорнутий в газету з пулікацією про Сiленкова».

На захист журналістки виступила її редакція та незалежна профспілка журналістів. Її представник Максим Біроваш каже, що у цій справі необхідно з`ясувати чимало моментів і це робота правоохоронних органів.

Водночас, у профспілці відзначають, що за нової влади українські журналісти продовжують отримувати чимало погроз через свою професійну діяльність, і більшість з цих випадків залишаються нерозслідуваними. Також говорять, що останнім часом фактів, які можна розцінювати як тиск на незалежну пресу чимало.

Нині Людмила Башкірова каже, що найбільше боїться за життя та здоров`я своїх дітей. Вона подала відповідні заяви до правохоронних органів, однак охорони та відповіді на питання, хто ж їй погрожував, поки не отримала.

XS
SM
MD
LG