Спеціальні потреби

Актуально

Американський конгресмен: Україна – майбутня потуга


читайте повне iнтерв`ю англiйською

В інтерв`ю Голосу Америки з нагоди дня незалежностi конгресмен Бенджамiн Кардiн сказав, що вiн великий оптимiст щодо України i що вiн її бачить майбутнім регіональним лiдером.

В Конгресі Бенджамін Кардін вже 19 років. Свого часу він брав активну участь у Гельсінському процесі. Для нього, як і для багатьох інших американських законодавців, розпад Радянського Союзу дав новий поштовх демократичним перетворенням у світі:

«Ми хотіли бачити становлення принципів демократії. Ми хотіли, щоб зупинилась корупція, щоб нарешті міг покращитись економічний стан цих країн. І я мушу вам сказати, беручи до уваги той факт, що у випадку України пройшло лише чотирнадцять років з моменту отримання нею незалежності – до речі вітаю її з річницею – багато чого змінилося за цей час. Я мушу визнати, поступ, який відбувся за цей період – є набагато більшим, ніж те, на що ми сподівалися чотирнадцять років тому».

За словами конгресмена Кардіна, перші кроки незалежної України невдовзі викликали у американських законодавців деяке розчарування. Однак у своєму впливі на внутрішні процеси інших країн, каже він, США завжди намагалися бути обережними:

«Ми були дуже пригнічені станом виборчого процесу, відсутністю вiдкритих та вільних виборів. Все ж процес спрацював, народ сказав своє слово, сталася Помаранчева революція і це з повагою сприйняли як люди, так і уряд. Тепер нове, вільно обране керівництво розуміє, що має вирішити проблеми самовизначення та корупції, маючи справу з більш відкритим суспільством. І я вважаю, що той спосіб, в який Сполучені Штати взяли участь у цьому процесі, був правильним. Ми не хочемо обирати уряди інших країн, чого ми прагнемо – так це проведення вiдкритих i прозорих виборiв – таких, якi вiдбулися в Українi після пiдтасованих».

Конгресмен пригадує піднесення, яке відчувалось в Україні під час Помаранчевої революції. Тепер, каже він, настав час для повернення до жорстких реалій буденного життя:

«Тепер настав закотити рукави. Складних питань вистачає. Була країна, яка спиралась на корупцію, i значною мiрою корупцiєю вона i живилася, а тепер треба сказати – 'так більше функціонувати ми не будемо'. Цей період адаптації буде важким. Легко не буде. Водночас ви маєте розвинути економіку, яка б забезпечила рівень проживання, якого очікує український народ. Так, певні зміни в економічному та політичному устроях, сприйняти буде нелегко, однак, результати цієї важкої праці будуть варті тих зусиль».

І у цьому процесі, запевняє Бенджамін Кардін, Україна може розраховувати на підтримку з боку Конгресу США:

«Ми мусимо підтримувати ці процеси. І одне з головних питань, у якому ми б могли допомогти – це усунення поправки Джексона-Веніка. І це важливо не лише з точки зору своєчасності такого рішення – між нашими країнами очікується посилення торговельних зв’язків. Крім того, це стане сигналом для всього регіону, що Україна нарешті готова стати повноправним членом міжнародної спільноти».

На думку конгресмена, певна затримка з вирішенням цього питання виникає через необхідність вирішення Конгресом цілої низки інших питань:

«Питання поправки Джексона-Веніка існує і по відношенню до Росії, і Конгрес має вирішити, хто має буде першим - Україна чи Росія. Росія – політично та економічно найвпливовіша країна у регіоні. Тому ми не хочемо ризикувати процесом реформ в Росії. Однак якщо ми продовжуватимемо чекати на Росію, відмовляючись рухатись уперед з іншими країнами – які до речі досягли набагато більше у порівнянні з Росією – це також неправильно. Існують також певні технічні моменти, які потребують розв’язання – дотримання прав інтелектуальної власності, та інші подібні речі, на які Україна має звернути увагу».

На думку багатьох експертів, події після вересневих терактів 2001 року значною мірою відвернули увагу США від східно-європейського регіону. Дехто навiть побоюється, що від цього постраждають демократичнi процеси у цьому регіоні:

«Існують різні позиції щодо того, чи правильно ми діяли по відношенню до Іраку. Очевидно, це нас багато коштує. Найбiльша цiна – це втрата наших солдатiв та фінансовий тягар, який несуть платники податкiв. Однак той бюджет, який Конгрес визначає на європейські iнiцiативи та для посилення міжнародних зв’язків Сполучених Штатів, не залежить від витрат в Іраку чи оборонного бюджету в цілому».

Кардін, однак, додає що Конгрес міг би бути більш агресивним, щоб допомогти пострадянським країнам, а зокрема Україні зайняти місце на міжнародній арені, гідне її потенціалу:

«Я бачу Україну як одну з найпотужніших сил у регіоні. Ця країна має величезні ресурси, а найбільший потенціал України – в її народі. Вона може пишатися своєю історією і має всі пiдстави бути дуже оптимістичною щодо свого місця у майбутньому. Я – великий оптиміст щодо України. Я думаю, вона стане однією з найвпливовіших країн у регіоні», -- сказав конгресмен Кардiн.

Всі новини дня

UMANA відправила Україні 350 тонн медичної допомоги за останні півроку. Відео

UMANA відправила Україні 350 тонн медичної допомоги за останні півроку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:38 0:00

350 тонн медичної допомоги за останні півроку відправила в Україну громадська організація з Чикаго UMANA – Українське лікарське товариство Північної Америки. Дефібрилятори, антибіотики, ліжка, машини швидкої допомоги – все це у контейнерах щотижнево відправляють в Україну. 

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

США нададуть підтримку українському бізнесу на Заході країни. Документ про це сьогодні підписали Банк Львів та Фінансова корпорація розвитку США. Йдеться про угоду на 15 мільйонів доларів кредитних ресурсів. З посадовцями у Львові розмовляла Мирослава Гонгадзе.

Громадські організації, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією в США. Відео

Представники 4 громадських організацій, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією Сполучених Штатів. На слуханнях були присутні представники як з України, так і зі США та Литви. Волонтери наголосили, що допомога Заходу часто є недостатньо швидкою.

Американку Бріттні Ґрайнер обміняли на росіянина Віктора Бута – деталі з Білого дому. Відео

США обміняли увʼязнену в Росії американську баскетболістку Бріттні Ґрайнер на Віктора Бута – росіянина, який відбував термін у США за торгівлю зброєю. Більше про важливість цієї події та деталі з Білого дому – розповідає Юлія Ярмоленко.

Дві гуманітарні організації були обстріляні у Донецьку – речник ООН

Власниця зруйнованої квартири збирає свої речі в житловому будинку, який постраждав від обстрілу під війни Росії проти Україн. Донецьк, що на підконтрольній Росії території України, 6 грудня 2022 року. REUTERS/Олександр Ермоченко

Щонайменше дві гуманітарні неурядові організації були вражені під час атак на місто Донецьк, люди в будівлях не пострадждали, але одна людина була вбита поруч з будинком і одна поранена, речник ООН повідомив журналістам.

Під час щоденного брифінгу у четвер, 8 грудня, речник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік повідомив про напад у підконтрольній Росії частині Донецька, який стався цього тижня.

«Наші колеги з гуманітарних організацій повідомили нам, що офіси щонайменше двох гуманітарних неурядових організацій були вражені під час атак на місто Донецьк, у частині країни, яка зараз знаходиться під контролем Росії. Ці інциденти відбулися 5 і 6 грудня, і в одну з будівель двічі вдарили два дні поспіль», – сказав Дюжаррік під час брифінгу, повідомляє кореспондентка англомовної редакції «Голосу Америки».

Як зазначив представник ООН, за словами працівників гуманітарних організацій, внаслідок обстрілів постраждали не лише об’єкти, які зазвичай використовуються для роздачі допомоги, але й транспортні засоби організацій, які там перебували.

«Співробітники гуманітарної допомоги були на місці та готували пакунки з допомогою для роздачі, коли обстріляли будівлі. Всередині будівель ніхто не постраждав, але за їхніми межами атаки призвели до загибелі принаймні одного мирного жителя та ще одного поранено», – сказав речник ООН.

Посилаючись на колег, він наголосив, що «міжнародне гуманітарне право чітко говорить про те, що атаки ніколи не повинні бути спрямовані на цивільних осіб або цивільну інфраструктуру, і необхідно вживати постійних заходів, щоб оминати їх».

Відповідаючи на питання про те, чи відомо, хто вчинив обстріл, Дюжаррік сказав, що органзація не має «ні повноважень, ні присутності, ні можливості» проводити розслідування. Він також не назвав самі гуманітарні організації, чиї приміщення постраждали від обстрілів. «Незважаючи на це, ми знаємо результат», – додав речник ООН.

Як повідомили ЗМІ на підконтрольній Росії території Донбасу, українські сили з установок «Град» у ці дні проводили обстріли Київського та Куйбишівського районів Донецька, в результаті яких загинуло шестеро людей.

Центр стратегічних комунікацій при Міністерстві культри та інформації України заявив 6 грудня, що російській війська «вкотре обстріляли Донецьк і звинуватили Україну».

«6 грудня окупаційна влада Донецька заявила, що ЗСУ обстріляли місто та вбили шістьох людей. Але це – неправда», – мовиться у повідомленні, опублікованому на сторінці відомства у Facebook.

«Якщо звернути увагу на розташування місць прильотів, стає очевидним, що запуски відбувалися з окупованої території. ЗСУ аж ніяк не могли завдати такого удару зі своїх позицій. Адже тоді снаряду довелося би розвертатися на 180 градусів у повітрі, а це – неможливо», – мовиться у повідомленні.

«Голос Америки» не може незалежно перевірити цю інформацію.

За даними ООН, через війну понад 14 мільйонів українців стали вимушеними переселенцями, з них 6,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб в Україні та понад 7,8 мільйона біженців, зареєстрованих по всій Європі.

Згідно зі звітом УВКПЛ ООН з прав людини, з початку вторнення Росії станом на 6 грудня в Україні постраждала 17 181 особа з числа цивільного населення, 6 702 цивільних було вбито, але представники організації кажуть, що «реальні втрати набагато більші».

Минулого місяця заступниця речника ООН на брифінгу в Нью-Йорку повідомила, що з лютого 2022 року «працівники гуманітарних організацій надали критично важливу допомогу та послуги захисту приблизно 13,5 мільйонам людей у всіх регіонах України».

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Більше

XS
SM
MD
LG