Спеціальні потреби

Актуально

Українцi допомагають з пiдготовкою референдуму в Iраку

Українські миротворці почали підготовку до запланованого на середину жовтня рефернедуму зі схвалення iракської конституції. Вони відповідатимуть за безпеку на виборчих дільницях у провінції Васіт.

Українські миротворці з 81-ої тактичної групи почали підготовку до рефернедуму зі схвалення iракської конституції, який заплановано на 15 жовтня. Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України. За наказом командування Багатонаціональної дивізії “Центр-Південь”, на них покладено відповідальність за дотримання безпеки на дільницях для голосування у провінції Васіт. Українські миротворці братимуть участь в підготовці референдуму та координуватимуть дії місцевих правоохоронців до і під час проведення плебiсциту.

Як повідомляє штаб дивізії, станом на вівторок розроблено план дій із дотримання безпеки. Документ узгоджено із командуванням іракської армії та керівництвом поліції провінції Васіт.

Військові також прийняли рішення на час проведення референдуму посилити охорону базового табору українських миротворців “Дельта”. У день голосування українці разом із місцевими силами безпеки братимуть участь в охороні незалежної виборчої комісії. Військові 81-ої тактичної групи посилять патрулювання основних маршрутів руху та створять підрозділ швидкого реагування на випадок загострення ситуації. Штаб українського миротворчого контингенту вивчає потреби місцевої армії та можливості їх підсилення на час проведення референдуму.

В той же час, як повідомляє Міноборони, безпосередньо українці не братимуть участь у охороні виборчих дільниць. За безпекою на них слідкуватимуть місцева поліція та в разі необхідності військові підрозділи Іракської армії. Вони ж разом із силами безпеки постійно патрулюватимуть міста провінції та основні шляхи, нестимуть службу на блок-постах, на транспортних розв`язках та мостах.

За повідомленням офіцера відділу підтримки урядових структур Олександра Кравчука, українські підрозділи нині перевіряють стан безпеки на 22-х реєстраційних та 225-ти виборчих дільницях провінції Васіт, визначають кількість необхідних інженерних засобів для їх фортифікаційного обладнання та вивчають питання забезпечення роботи виборчих комісій засобами зв’язку та паливом.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG