Спеціальні потреби

Українцi допомагають з пiдготовкою референдуму в Iраку


Українські миротворці почали підготовку до запланованого на середину жовтня рефернедуму зі схвалення iракської конституції. Вони відповідатимуть за безпеку на виборчих дільницях у провінції Васіт.

Українські миротворці з 81-ої тактичної групи почали підготовку до рефернедуму зі схвалення iракської конституції, який заплановано на 15 жовтня. Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України. За наказом командування Багатонаціональної дивізії “Центр-Південь”, на них покладено відповідальність за дотримання безпеки на дільницях для голосування у провінції Васіт. Українські миротворці братимуть участь в підготовці референдуму та координуватимуть дії місцевих правоохоронців до і під час проведення плебiсциту.

Як повідомляє штаб дивізії, станом на вівторок розроблено план дій із дотримання безпеки. Документ узгоджено із командуванням іракської армії та керівництвом поліції провінції Васіт.

Військові також прийняли рішення на час проведення референдуму посилити охорону базового табору українських миротворців “Дельта”. У день голосування українці разом із місцевими силами безпеки братимуть участь в охороні незалежної виборчої комісії. Військові 81-ої тактичної групи посилять патрулювання основних маршрутів руху та створять підрозділ швидкого реагування на випадок загострення ситуації. Штаб українського миротворчого контингенту вивчає потреби місцевої армії та можливості їх підсилення на час проведення референдуму.

В той же час, як повідомляє Міноборони, безпосередньо українці не братимуть участь у охороні виборчих дільниць. За безпекою на них слідкуватимуть місцева поліція та в разі необхідності військові підрозділи Іракської армії. Вони ж разом із силами безпеки постійно патрулюватимуть міста провінції та основні шляхи, нестимуть службу на блок-постах, на транспортних розв`язках та мостах.

За повідомленням офіцера відділу підтримки урядових структур Олександра Кравчука, українські підрозділи нині перевіряють стан безпеки на 22-х реєстраційних та 225-ти виборчих дільницях провінції Васіт, визначають кількість необхідних інженерних засобів для їх фортифікаційного обладнання та вивчають питання забезпечення роботи виборчих комісій засобами зв’язку та паливом.

XS
SM
MD
LG