Спеціальні потреби

Актуально

МЗС вивчить дальшу присутнiсть росiйського флоту в Українi

Українське МЗС збирається ретельно вивчити усі питання, пов’язані із перебуванням Чорноморського флоту Російської Федерації на території України. Про це сьогодні повідомив перший заступник міністра закордонних справ Володимир Огризко. За його словами, зараз збирається уся необхідна документація для проведення детального обговорення цього питання.

Стосунки між Україною та Росією, не зважаючи на дружні обійми президентів обох країн та чиновників найвищих рангів, все більше ускладнюються. Свідченням цього є постійні скандали навколо енергоносіїв та проблеми з утворенням Єдиного економічного простору. Останнім часом до них додалась і проблема перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України. Ще в у травні цього року президент Віктор Ющенко заявив, що Росії доведеться платити більше за перебування її флоту на українській землі. А прокуратура Вiйськово-морських сил повідомила про факти незаконного продажу нерухомості та захоплення кримської землі російськими військовими.

В зв`язку iз ситуацiєю, що склалася, у Міністерстві закордонних справ України зараз збирають усю документацію на цю тему. А перший заступник міністра Володимир Огризко каже, що ці події лише підкреслюють необхідність з’ясування усіх моментів, пов’язаних із перебуванням російських баз в Криму:

«Це, знаєте, такі чорноморські стайні, які б вже давно варто було б почистити. І лише зараз нова команда починає крок за кроком з`ясовувати що треба чистити і де треба чистити. Само собою зрозуміло, що ми б хотіли це робити системно, зважуючи на всі елементи цієї проблеми і дивлячись на цю проблему загально. Отже ми зараз, якщо так образно говорити, накопичуємо засоби для того, щоб така чистка відбулась».

Інший заступник міністра закордонних справ Антон Бутейко додає, що перебування російських баз у Криму взагалі суперечить українській Конституції і незабаром може стати предметом розгляду у Конституційному суді. За його словами, попередня українська влада продовжила термін перебування російських баз у Криму, посилаючись на перехідні положення Конституції України. Однак згідно з основною статтею, перебування іноземних баз на Україні – заборонено. Отже, на думку Бутейка, російські бази не можуть перебувати на українській землі після 2017 року.

Тим часом російські політики твердять, що російський флот залишиться в Криму і після завершення терміну оренди. Ще на початку серпня директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін заявив, що планів про виведення своїх баз з Севастополя в Росії немає i що вона готова вести будь-які переговори про продовження оренди.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG