Спеціальні потреби

Полiтологи прогнозують складну виборчу кампанiю


Напередодні старту нового політичного сезону українські політологи прогнозують досить складну виборчу кампанію. Головне протистояння очікується у парламенті, однак на виборах до парламенту не останню роль гратимуть і зовнішньополітичні аспекти – кажуть експерти.

З 1 вересня в Україні традиційно старт не лише навчального року, але й політичного сезону, закінчитися який має парламентськими виборами у березні. Вибори вже відчуваються у роботі всіх владних інституцій, однак очевидно найбільше протистояння буде у парламенті. Тему для цього підкинув президент Ющенко, запропонувавши збільшити прохідний бар`єр і тепер це головний предмет дискусій та політичних торгів – кажуть експерти.

На думку політиків, збільшений бар`єр практично не дасть можливості потрапити до парламенту, а значить і проводити кампанію, багатьом політичним силам, які могли б стати альтернативою як владі так і опозиції. Політологи кажуть, що внаслідок цього очікувати появи реальної опозиції аж до виборів 2010 року не варто.

Ще одна проблема – вступ у силу конституційної реформи, яка передбачає 5 років повноважень парламенту, що також зробить неможливим появу ближчим часом нових політичних структур.

Політреформа може бути серед іншого і чинником нестабільності, адже владні повноваження з нового року будуть перерозпоідлені і значно більше реальних важелів опиниться у руках прем`єра. Відтак дехто з експертів не виключає і відставки Юлії Тимошенко з цієї посади і того, що її займе хтось з оточення президента.

Всі ці очікувані протистояння та конфлікти відбуватимуться на фоні економічного спаду, адже нині для України несприятлива зовнішня кон`юктура; вона переходить на світові ціни за енергоносії і політичні ризики не є доброю передумовою для напливу іноземних інвестицій. Як результат експерти прогнозують, що результати виборів можуть багатьох здивувати, принаймні весною рейтинги політкиів можуть серйозно різнитися від нинішніх.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG