Спеціальні потреби

Американський чиновник коментує зняття санкцій з УкраїниСполучені Штати зняли санкції сумою у сімдесят п’ять мільйонів доларів, накладені на Україну у січні 2001 року. Вашингтон зробив це у відповідь на прийняття Верховною Радою законів про захист прав інтелектуальної власності. Скасування санкцiй привiтав голова Європейського департаменту Офісу Торговельного представника США Шон Донеллi. В інтерв`ю Голосу Америки вiн зокрема зазначив, що американці були вражені діями українського уряду у галузі захисту інтелектуальних прав та прийняттям Верховною Радою відповідного закону. На його думку, зняття санкцій - добра новина не лише для українських бізнесменів, але і для американських:

«Усунення санкцій з нашого шляху і повернення наших торговельних стосунків до тарифiв, якими користуються країни з так званим статусом найбiльшого сприяння в торгiвлi, повинно підштовхнути торгівлю і, головне, український експорт до Сполучених Штатів. Санкції, якi були накладені 2001 року, торкалися надзвичайно важливих галузей української економіки – легкої промисловостi, металiв, хімії, палива і тому подібного. То ж ми очікуємо доволі швидкий зріст експорту з України. Це звичайно буде залежати від бізнесменів з обох сторін, але це має дійсно допомогти торгівлі між двома країнами».

Шон Донеллi також вiдзначив, що дії на захист прав інтелектуальної власності, дозволили Україні зробити крок вперед до прийняття до Світової організації торгівлі:

«США уже тривалий час рішуче підтримують прагнення України вступити до СОТ, про що, мені здається, офіційно вже говорив і президент Буш. Ми сподіваємося, що це може статися вже цього року і ми проводимо дуже інтенсивні переговори, i це також роблять інші члени СОТ. Коли держава – така як Україна -- намагається приєднатися до Світової організації торгівлі, вона повинна відповідати певним міжнародним стандартам, і захист прав інтелектуальної власності є для нас однією з ключових сфер. Є багато інших питань, які зараз інтенсивно обговорюються, але я думаю, це важливий крок вперед».

Шон Донеллi додав, що скасування санкцій навряд чи матиме прямий вплив на процес зняття з України дії поправки Джексона-Веніка. Ця поправка діє ще з радянських часів і заважає повноцінним торговельним стосункам двох країн. Рішення з цього приводу у руках Конгресу США, однак, на думку американського посадовця, дії нового українського уряду, які допровадили до зняття санкцій, можуть змінити ставлення до України американських структур, від яких залежить зняття поправки Джексона-Веніка.

XS
SM
MD
LG