Спеціальні потреби

Фермери заявляють про колапс сільського господарства


Про кризу в українському сільському господарстві заявила сьогодні Українська асоціація фермерів та приватних землевласників. До такого висновку фермери дійшли після загальноукраїнських зборів і просять уряд звернути увагу на селян.

Українське село близьке до колапсу. Тепер про це говорять не лише експерти, але й самі фермери. Найголовніша причина - це зростання цін на пальне. У порівнянні з минулим роком ціни на пальне зросли щонайменше удвічі, тоді як ціни, наприклад на пшеницю, вдвічі впали. Селяни зараз мусять лише підраховувати збитки, каже Іван Томич, народний депутат із фракції Наша Україна та голова асоціації фермерів:

«Ціна на ринку складає 455 гривень. В минулому році ціна складала 725 гривень. Вже можуть втратити селяни 4-5 мiльярди гривень тільки на ринку зерна. Це в той час, коли майже 70% підприємств отримують доходи від зернового господарства».

За попередніми підрахунками асоціації, збитки селян лише на зерновому ринку складуть декілька мільярдів гривень. До кінця року третина сільськогосподарських підприємств країни може бути розорена. Це найнижчий рівень падіння, яке за незалежної України зазнавало українське село – каже пан Томич:

«Ні в одному жахливому сні я не міг повірити, що перший пiдсумок осiнi 2005 року ми будемо зустрічати в таких складних соціально-економічних обставинах».

Втім уряд з такою оцінкою ситауції фермерів не погоджується. Там кажуть про те, що збір врожаю йде успішно і що Україна забезпечила себе пшеницею. Прем`єр-мiнiстр Тимошенко каже про позитивну динаміку у аграрній сфері:

«Сільське господарство вперше показало зростання у 7,7%. Вперше. Раніше був лише мінус».

Натомість самій Тимошенко експерти закидають втручання у ринок шляхом регулювання цін на сільськогосподарські продукти, внаслідок чого закупівельні ціни у селян знижуються, а у магазинах так і залишаються на високому рівні.

Наразі Тимошенко закликає селян не поспішати продавати пшеницю, обіцяючи пізніше викупити її за нормальною ціною. Виплату кредитів банки продовжили до кінця зими і це, на думку прем`єр-міністра, має допомогти селянам вигідно реалізувати свою продукцію.

XS
SM
MD
LG