Спеціальні потреби

Кінах оцiнює економiчну ситуацiю в країнiУряд за останні сім місяців виконав усі взяті на себе соціальні зобов`язання, повідомив сьогодні віце-прем`єр-міністр Анатолій Кінах. В той же час, за його словами, в державі спостерігається зменшення обсягів промислового виробництва.

Рівень прибутків українців за останні півроку збільшився майже на 27%. Проте уряду не вдається втримати інфляцію, відзначає перший віце-прем`єр. До того ж в країні знижуються обсяги промислового виробництва та валового внутрішнього продукту. Кінах відзначає, що в Україні досі не сформовано чіткої системи захисту бізнесу, тому цього року обсяг інвестицій знизився на 14%. Від невиваженої політики уряду, за його словами, часто страждають не лише підприємці, а й прості люди:

«Неприпустимо для держави, в структурі економіки якої 60% експорту, допускати таку різку ревальвацію гривні. Різка ревальвація гривні дуже боляче вдарила по конкурентоспроможності українського експорту, по інтересам в тому числі і мільйонів наших співвітчизників».

Анатолій Кінах додає, що темп зростання імпорту в Україні становить 26%, а експорту 9%. Таким чином, за його словами, країна може дожити до такого часу, коли люди будуть закуповувати лише імпортну продукцію, інвестуючи гроші в чужу економіку. Щоб запобігти цьому, уряд, у бюджеті 2006 року, збирається відійти від схеми споживання і перейти до програми розвитку економіки.

Відповідаючи на запитання стосовно ситуації навколо Нікопольського феросплавного заводу, Анатолій Кінах відзначив, що влада має діяти у рамках існуючого законодавства і демонструвати людям свою відповідальність:

«Питання процедури має бути виконано і поки на рахунки Фонду держмайна не будуть зафіксовані акції Нікопольського феросплавного заводу, немає ніяких юридичних можливостей державі приймати участь у так званих зборах акціонерів. І я тут повністю підтримую позицію Фонду держмайна».

Поки триває скандал навколо НФЗ, уряд планує провести форум під назвою «Влада та бізнес» для того, щоб з`ясувати, які проблеми хвилюють підприємців і вислухати їх пропозиції щодо подальшої роботи Кабінету Міністрів. Перший віце-прем`єр додає, що державна політика має бути спрямована на модернізацію економіки.

XS
SM
MD
LG