Спеціальні потреби

Зінченко i Порошенко обмiнюються звинуваченнями


Внутрішні конфлікти в українській владі вирвалися на поверхню. Два ключових гравці команди Вiктора Ющенка публічно висунили один одному серйозні звинувачення. Колишнiй держсекретар Олександр Зiнченко назвав секретаря РНБО Петра Порошенка корупціонером. Останній відкидає закиди на свою адресу.

Олександр Зінченко вже не державний чиновник. Вже в ранзі публічного політика він провів свою першу після звільнення прес-конференцію. Зінченко виглядав впевнено. У багатьох присутніх склалося враження, що вступна промова була добре підготовлена і обміркована. Колишній держсекретар часто вживав образні вислови і цитати з радянських фільмів. В прямому ефірі репортаж транслював один із українських телеканалів. Протягом більш ніж години Зінченко намагався пояснити мотиви, які спонукали його написати заяву. Каже, що урвався терпець дивитися на те, як корупція пускає коріння в оточенні президента Ющенка. Зінченко назвав поіменно тих, кого вважає причетним до цього:

«Три-чотири місяці на початку року корупція притихла. Але зараз хабарництво знову набирає обертів. В багатьох випадках перевершують її попередній масштаб. Секретар РНБО [Петро] Порошенко, перший помічних президента [Сергій] Третьяков, кілька їх партнерів, таких як [Микола] Мартиненко цинічно виконують свій сценарій використання влади у власних цілях».

За словами Зінченка, згадані ним персонажі намагаються контролювати правоохоронні органи, впливати на рішення судів, займаються контрабандою, прагнуть перерозподілити власність та медійний простір держави. Колишній держсекретар каже, що говорив про це президенту Ющенку. Але не хотів говорити про його реакцію. Вирішив оприлюднити цю інформацію, подавши заяву про відставку.

Поки що незрозуміло, чим займатиметься Зінченко після звільнення. Припускали, що він може очолити штаб партії Юлії Тимошенко на виборах, або поїде послом в Російську Федерацію. Але обидві можливості він заперечив. Каже, стає публічним політиком, відтак визначатиметься зі своєю роллю на майбутніх парламентських виборах.

Журналісти провели колишнього держсекретаря тривалими оплесками. Поки Зінченко виступав і давав відповіді на численні запитання, в залі агенції Інтерфакс, де проходила прес-конференція, з`явився секретар РНБО Петро Порошенко. Він приїхав після того, як почув звинувачення на свою адресу в прямому ефірі. Час від часу Порошенко намагався вголос коментувати заяви свого опонента. Провів його із залу словами «Мені шкода тебе, Саша». Потім взяв слово для відповіді. Він назвав цей день найважчим в своєму житті. Порошенко виглядав назвичайно збуджено і всі звинувачення на свою адресу заперечував. Каже, що для нього заява Зінченка, якого він привів у команду Ющенка, була повною несподіванкою:

«Що я хотів би почути – хоч один факт по відношенню до людей, яких було названо. Що була така-то подія, ми її розслідували, я готовий її довести. Я їх не почув. Я думаю, що відставка Бродського і Зінченка це спроба розв`язати руки, щоб зруйнувати владну команду. Я впевнений, що цього не відбудеться».

Порошенко каже, якщо буде доведено хоч один факт його корупційних дій, то відразу подасть у відставку. Але не виключає, що судитеметься за наклеп. Можливо Зінченко таким гучним грюканням дверима вирішив почати власну політичну кар`єру, припускає Порошенко. Адже особисто йому жодних претензій не висловлював.

Секретар РНБО погоджується із необхідністю ротації кадрів в органах влади. Все частіше про це говорять і оглядачі, вказуючи на неприпустимі публічні звинувачння членів однієї команди на адресу партнерів. Тим часом стало відомо, що прохання про відставку подав голова Національної телерадіокомпанії України Тарас Стецьків. Його не влаштовує відсутність політичної волі створити в країні Громадське телебачення. Втiм, як повiдомляє прес-служба НТКУ, Стецьків продовжує працювати президентом Національної телекомпанії України і у повному обсязі виконує свої службові обов’язки.

XS
SM
MD
LG