Спеціальні потреби

Актуально

Готуються до молодіжного Форуму «Південь-Захід»

Наприкінці тижня на Миколаївщині відбудеться Молодіжний форум Південь-Захід: „Нас не подолати”. Головним лейтмотивом заходу має стати ідея об’єднавчого процесу молоді західних та південних областей країни.

Губернатор Миколаївщини Олександр Садиков жартує, що під час минулої президентської кампанії дізнався, що Україна вже давно поділена навпіл і його регіон опинився не на тому боці. Для того, щоб раз і назавжди викинути з виборчої колоди піар-технологів карту розподілу України, Садиков запропонував організувати Міжрегіональний молодіжний форум, на якому зібрати молодь із західних та південних областей. На його думку, молоді люди швидше знаходять спільну мову. Що стосується мовного питання, чи питання політичного протистояння між Сходом та Заходом України, то за словами Садикова, він у цьому не бачить жодної проблеми:

«Модно стало серед молоді говорити українською. У нас стало модним , серед молоді, носити вишиванки, чого ніколи раніше не було. У нас модно стало слухати українських рок-виконавців. Набагато модніше, ніж російських. Якщо не запроваджувати культуру силоміць, то вона сама туди прийде і суспільство, особливо молодь, яка всмоктує все як губка, це сприйме нормально. Тому я думаю, що проблеми, які є у Луганській та Донецькій області, не такі вже складні і їх можна вирішити».

Представник Закарпатської області Олександр Марченко каже, що вже зараз у західних областях збираються делегації, що поїдуть на Форум. Марченко також наголосив на особливості західного регіону, який, на відміну від Сходу завжди був прихильником євроiнтеграції:

«Ми так історично, географічно розташовані, що ми ближче стоїмо до Євросоюзу. І наша молодь спілкується з прикордонними державами. Спілкуючись з угорцями, румунами, поляками, словаками, з якими межує область, молодь бачить, що наше місце сьогодні в євроспільноті і бажає працювати на те; вона розуміє, що це важко зробити, щоб ми на рівні і по економічним показникам, і по соціальним, і іншим були на рівні держав Євросоюзу».

Організатори форуму переконують, що він не має жодного політичного підтексту і жодного політичного спонсора. Це швидше тренінгів форум, який планують зробити постійно діючим. Цього разу, крім українців, на нього приїдуть росіяни, молдавани та білоруси. А наступною акцією-відповіддю для молоді півдня стане поїздка на Різдво у Карпати. Насправді подібні обміни для України не новина. Вже кілька років на різдвяні свята до Західної України приїжджають діти зі східних регіонів.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG