Спеціальні потреби

Готуються до молодіжного Форуму «Південь-Захід»


Наприкінці тижня на Миколаївщині відбудеться Молодіжний форум Південь-Захід: „Нас не подолати”. Головним лейтмотивом заходу має стати ідея об’єднавчого процесу молоді західних та південних областей країни.

Губернатор Миколаївщини Олександр Садиков жартує, що під час минулої президентської кампанії дізнався, що Україна вже давно поділена навпіл і його регіон опинився не на тому боці. Для того, щоб раз і назавжди викинути з виборчої колоди піар-технологів карту розподілу України, Садиков запропонував організувати Міжрегіональний молодіжний форум, на якому зібрати молодь із західних та південних областей. На його думку, молоді люди швидше знаходять спільну мову. Що стосується мовного питання, чи питання політичного протистояння між Сходом та Заходом України, то за словами Садикова, він у цьому не бачить жодної проблеми:

«Модно стало серед молоді говорити українською. У нас стало модним , серед молоді, носити вишиванки, чого ніколи раніше не було. У нас модно стало слухати українських рок-виконавців. Набагато модніше, ніж російських. Якщо не запроваджувати культуру силоміць, то вона сама туди прийде і суспільство, особливо молодь, яка всмоктує все як губка, це сприйме нормально. Тому я думаю, що проблеми, які є у Луганській та Донецькій області, не такі вже складні і їх можна вирішити».

Представник Закарпатської області Олександр Марченко каже, що вже зараз у західних областях збираються делегації, що поїдуть на Форум. Марченко також наголосив на особливості західного регіону, який, на відміну від Сходу завжди був прихильником євроiнтеграції:

«Ми так історично, географічно розташовані, що ми ближче стоїмо до Євросоюзу. І наша молодь спілкується з прикордонними державами. Спілкуючись з угорцями, румунами, поляками, словаками, з якими межує область, молодь бачить, що наше місце сьогодні в євроспільноті і бажає працювати на те; вона розуміє, що це важко зробити, щоб ми на рівні і по економічним показникам, і по соціальним, і іншим були на рівні держав Євросоюзу».

Організатори форуму переконують, що він не має жодного політичного підтексту і жодного політичного спонсора. Це швидше тренінгів форум, який планують зробити постійно діючим. Цього разу, крім українців, на нього приїдуть росіяни, молдавани та білоруси. А наступною акцією-відповіддю для молоді півдня стане поїздка на Різдво у Карпати. Насправді подібні обміни для України не новина. Вже кілька років на різдвяні свята до Західної України приїжджають діти зі східних регіонів.

XS
SM
MD
LG