Спеціальні потреби

Українцi в Iраку продовжують пiдготовку мiсцевих сил


Українські миротворці в Іраку провели спільні навчання з місцевими військовими. За повідомленням українського оборонного відомства, до середини вересня заплановано завершити підготовку третього батальйону іракської армії і передати під його контроль частину провінції Васіт.

Офіцери тактичної групи збройних сил України в Іраку організували та провели командно-штабне тренування з підрозділами місцевої армії, яка дислокується у зоні відповідальності українського миротворчого контингенту – провінції Васіт. Прес-служба Міноборони повідомляє, що маневри провели для відпрацювання стабілізаційних операцій. До плану також входило покращення взаємодії іракської армії з поліцією та підрозділами багатонаціональних сил.

В навчаннях брали участь групи вогневої підтримки армійської авіації, вертолітний підрозділ медичної служби та сапери. Метою навчальної операції було виявлення та знищення таборів терористичних угруповань, місць зберігання зброї та вибухонебезпечних предметів. За сценарієм, іракські військові мали прийти на допомогу поліцейським підрозділам для локалізації ситуації в районі масових заворушень.

Командно-штабне тренування тривало три дні. Ним керували іракські військові під наглядом українських радників. Згідно з планом навчань, усі заходи відпрацьовувались у режимі реального часу - іракські військові отримували різноманітні ввідні від українських радників і самостійно приймали командні рішення. За повідомленням українського оборонного відомства, тренування було черговим етапом підготовки 3-ї піхотної бригади до сертифікації та перевірки її готовності до прийому повноважень у зоні відповідальності. Наступного разу військові відпрацьовуватимуть проведення гуманітарних операцій під час референдуму з прийняття Конституції.

З травня цього року українці підготували та сертифікували два батальйони, яким передали райони відповідальності в провінції Васіт. Сертифікацію ще одного підрозділу заплановано на середину вересня. До жовтня має завершитися підготовка штабних працівників іракської армії.

XS
SM
MD
LG