Спеціальні потреби

Актуально

Тимошенко: “Я йду, щоб повернутись”

У півторагодинному прямому ефірi на телеканалі “Інтер” екс-прем`єр-мiнiстр Юлiя Тимошенко уперше після своєї відставки виступила з публічними коментарями.

Починаючи свій виступ на телеканалі “Інтер”, Тимошенко сказала, що прийшла на прямий ефір “як в родину – до мами, до доньки, розповісти, що відбулося”. Свій уряд екс-прем`єрка вважає дуже успішним. “Мене спинили на злеті, -- каже вона, -- і це рішення не президента, а його оточення”.

Чому так сталося? Щоб пояснити, Тимошенко почала з історії свого призначення. Вона відкрила таємницю – за її словами, після помаранчевої революції, попри тверді домовленості, що вона буде прем`єром, президент переконував її поступитися Порошенкові. Вирішальним, каже екс-прем`єрка, став день інавгурації, коли весь Майдан скандував її ім`я.

Одразу після створення її уряду почав діяти паралельний тіньовий уряд Петра Порошенка, завданням якого, твердить Тимошенко, було продукувати кризи, аби зайняти її місце. Екс-прем`єрка відкидає звинувачення в тому, що заява Зінченка про корупцію в найближчому оточенні президента була її “спец-проектом”. І каже, що після того як скандал вибухнув, президент поставив їй умови. Найперше – подати руку тим людям в його команді, яких вона, слідом за Зінченком і Томенком, назвала корупціонерами. “Їх руки зайняті – вони весь час щось тирять в державі”. Від неї вимагалося також публічно виступити на пітримку Порошенка, а Зінченка не брати у свій виборчий список. Як каже Тимошенко, вранці у четвер вона подзвонила президентові, щоб сказати, що не може виконати ці умови, а відтак приїхала до нього.

«Я з ним спілкувалась за 20 хвилин до того рокового прямого ефіру, коли він відправив уряд у відставку. Я сіла поряд з ним, я взяла в свої руки його руку і сказала: “Віктор Андрійович, до ефіру залишилося декілька хвилин, до прес-конференції, яку мав проводити президент. Я сказала: Віктор Андрійович, я вас прошу, і я не знаю, як слова ті знайти. Не руйнуйте надію людей. Не руйнуйте авторитет нашої революції. Не руйнуйте надію людей на моральність, чесність і справедливість. Давайте зараз вийдемо до преси, рука в руку, разом, подивимося в камери і скажемо, що поки ми разом, стабільність в Україні є гарантованою”. І мені в якийсь момент показалось, що президент дрогнув в своєму намірі. Але ви знаєте – рок є рок, в цю хвилину увірвався Петро Олексійович Порошенко прямо в кабінет до президента...».

Як твердить Тимошенко, президент, відставляючи уряд, став заручником свого оточення. Вона вважає, що причина її відставки також полягала в тому, аби “більш гучним скандалом закрити корупційний скандал”. Прем`єр у відставці заперечує, ніби їй пропонували формувати новий уряд, як про це у п`ятницю повідомив держсекретар Рибачук. Вона передбачає, що тепер проти неї буде “справжня травля”. “Така зграя чоловіків, -- заявила леді Ю, -- мріє мене загризти”.

А відповідаючи на запитання про свої плани на майбутнє, сказала, що хоче порадитись з глядачами, які під час ефіру відповідали на запитання інтерактивного опитування: чи слід Юлії Тимошенко шукати компромісу з президентом, чи йти в опозицію, чи звернутися до Майдану. Як зауважила лідерка БЮТ, два останніх рядки можна скласти, і вони тоді удвічі переважать перший. “Ми сьогодні дві різні команди”, --- підсумувала Тимошенко, і з Віктором Андрійовичем підемо на виборами паралельно. Хоч я не кажу, що це війна”.

І згадавши вислів Ющенка після того, як його відправили у відставку: “Я йду, щоб повернутись”, заявила, що нікуди з політики не йде, а після виборів збирається знову стати прем`єром.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG