Спеціальні потреби

Актуально

Американський експерт про економiчну полiтику УкраїниЧи були дії економічного блоку українського уряду ефективними? В чому причини низького рівня іноземних інвестицій в Україні і чому зупинився розвиток її економіки? Деякi вiдповiдi пропонує американський експерт, який уже тривалий час працює в Україні.

Морґан Вільямс – директор зв`язків із державними установами американського інвестиційного фонду SigmaBleyzer. За роки діяльності компанія вклала в економіку України понад 100 мільйонів доларів. Крім власних проектів фонд допомагає виходити на місцевий ринок іншим інвестиційним установам.

Працювати з новою українською владою бізнесменам стало легше, каже експерт. Вона охоче йде на контакт і прислуховується до потреб підприємців. Однак Вільямс визнає, що поток інвестицій поки що набагато менший, ніж очікувалося.

«Робити бізнес в Україні все ще досить ризиковано і дорого. Ось над чим треба працювати уряду. Деякі податкові норми, навіть схвалені останнім часом, змушують інвесторів платити податок за ввезення в Україну виробничого обладнання. А несподівана зміна законодавства щодо вільних економічних зон! Інвестори побоюються, що вони укладуть з урядом угоду, а той почне радикально змінювати правила гри».

Експерт каже, що спілкується з юристами міжнародних компаній, які розглядали можливості інвестицій в Україні. Вони згадують багато прикладів, коли вивчивши умови, інвестори відмовлялися від своїх планів. Ситуація не покращиться, вважає експерт, поки Україна не набуде статусу країни з ринковою економікою і членства в СОТ:

«Втручання на ринок зерна, цукру, пального, політика реприватицації. Деякі з цих речей продовжуються. Адміністрація Ющенка безумовно рухається в правильному напрямку, але попереду в неї ще дуже багато роботи. І зробити це і провести непопулярні рішення напередодні виборів буде надзвичайно складно. Але це треба здійснити для покращення бізнес-клімату, як це обіцяв Ющенко».

Вільямс також критикує дії української влади щодо реалізації міжнародних програм. І Сполученим Штатам і міжнародним фінансовим інститутам часто доводилося стикатися з неузгодженими діями владної команди, каже вiн:

«Вони шукають можливостей підтримати Україну. Вони шукають шляхів запровадження тут нових проектів. І якщо трапляються затримки – то, як правило, вони пов`язані із якимись проблемами з боку української сторони, а не з вини американського уряду або керівництва міжнародних фінансових інституцій. Український уряд має краще організувати свою роботу, щоб скористатися всіма можливостями тих програм, які доступні Україні», сказав Морґан Вiльямс.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG