Спеціальні потреби

Актуально

Лiтнiй вiдпочинок у США українських сирiт


Три тижні раю на Землі – так розповідають про свій літній відпочинок в Америці українські діти зі школи-інтернату міста Стрілки. Три тижні, які минули швидко, але залишили яскраві спогади про нову країну, про майже незнайому культуру, про несподівано тепле ставлення ще зовсім недавно чужих людей. Кожну дитину приймала в себе американська родина, намагаючись зробити цей відпочинок для вихованців інтернату незабутнім.

Вінсент Россіні -- директор органiзацiї Frontier Horizon, яка органiзаувала вiдпочинок для дiтей:

«Ця програма є культурно-освітньою. Вона включає відвідання музеїв, парків, пляжів. Поїздки до Вашингтона, де вони можуть побачити Білий дім, Вашингтонський монумент. Поїздки до Нью-Йорку до Статуї Свободи. Ми поєднали розваги з освітою».

Учасницi програми Вікторії Усановiй подобався її ритм:

«Вони не дають так зробити, щоб було скучно, вони стараються так зробити, щоб людині було веселіше, щоб вона рухалась, щоб не задумувалась, щоб не була задуманою. Оце вони стараються... Вони кожен свій крок якось придумають, кожного дня, це цікаво. Чи десь поїхати на пікнік, порозважатися, чи в якусь гру пограти, в музеї нас возили так само».

Вікторію приймала в себе родина Клайнемаєр: Мередит, її чоловік та двоє дітей. Мередит каже, що лише терпінням та теплотою вдалося поступово завоювати серце дівчини-підлітка:

«За останні кілька днів вона стала дуже відкритою з нами. Вона з нами говорить, вона дуже любляча, більше посміхається і, схоже, довіряє нам більше».

Довіряти людям – цьому вихованцям інтернату Стрілки доводиться вчитися заново. Бо, як каже директор iнтернату Тетяна Голубко, кожна дитина за своє коротке життя вже пережила особисту трагедію:

«Кожна з цих дітей – це окрема драма. Дуже серйозна драма. І кожен з них час від часу про це замислюється. Вікторія Усанова – дівчинка, якій вісімнадцять років. Вона перейшла лише в одинадцятий клас. До нашої школи вона попала з Львівського притулку. Її забрали від матері алкоголічки, яка померла у жовтні».

Так, ці, часто бездомні, кинуті діти і опиняються в школі-інтернаті, де головує Тетяна Володимирівна. І як не намагається вона зі своїми помічниками покращити життя вихованцям інтернату, умови, в яких живуть ці підлітки назвати людськими дуже важко. А про підтримку з боку районної влади, говорить вона, навіть не йдеться:

«Не раз мені дорікали, що харчування дітей у вашій школі – надто добре. Ви проїдаєте в день шість з половиню гривень. Це долар і пару центів. І щоразу мені про це нагадують, і щоразу погрожують, що мене за це покарають. Можливо, мене посадять у тюрму, що ми дітей годуємо на шість з половиною гривень. Мені наводять у приклад сусідній інтернат, де дітей годують на чотири з половиною».

Ось в таку реальність і повертаються ці сироти. Скоштувавши святкового пирога, назад до чорного хліба. Директор школи з тривогою чекає реакції її підопічних по поверненні додому:

«Сьогодні вони мені сказали: "Тетяна Володимирівна, ми їдемо зовсім іншими. Ми розуміємо, що ми повинні щось змінити". Я була шокована від тих слів. Я була шокована, які вони у нас мудрі».

Елейн Гоптяк, яка організувала приїзд цієї групи дітей, певна, що вплив цієї програми виходить далеко за межі літнього оздоровлення:

«Я думаю, з Божою волею, ця поїздка допоможе розширити їхнє сприйняття світу. Ми надіємось, що перебування тут дасть їм змогу побачити, що життя можна змінити, що вони можуть піти зовсім новими, нерозвіданими стежинами. Тому що, чесно кажучи, навіть їхній приїзд до США – вже є даром від Бога. І виглядає, що діти це сприймають саме так».

Вінсент Россіні, директор програми Frontier Horizon, каже, що три тижні відпочинку – у багатьох випадках – лише початок тривалих відносин між дитиною та американською родиною:

«Ці діти приходять в їхні домівки. Проводять там три тижні канікул та повертаються. Але тоді родина вже вирішила – ми хочемо щось зробити для цієї дитини. Ми хочемо послати її вчитися, ми хочемо їй допомогти. Можливо, з одягом, з оплатою освіти. І дитина зі статистичної одиниці перетворюється в особистість. А це докорінно міняє ситуацію».

Родина Елдона Г`юза приймала в себе одну з вихованиць інтернату Стрілки:

«Ти бачиш, якими привітними та дружелюбними є діти, що приїжджають. Які вони класні та добрі, і ти не можеш втриматись – твоє серце відразу відкликається».

І хоча Frontier Horizon не займається усиновленням, деякі родини згодом намагаються всиновити сиріт, які приїжджали до них за літньою програмою. У понад половині випадків, кажуть Вiнсент Россiнi, ці спроби виявляються успішними:

«Наша програма не пов`язана з процесами усиновлення. В Українi це не вiдповiдало б закону. Тому ми говоримо сім`ям: якщо ви зацікавленi в усиновленні, робіть це після повернення дитини».

Так, сiм`я Клайнемаєрiв готова розпочату довгу бюрократичну боротьбу за Вікторію. Як говорить Мередит Клайнемаєр, їх діти-підлітки цю ідею повністю підтримують:

«Мій син зовсім не проти цієї ідеї, а наша донька взагалі на цьому наполягає з того моменту, як вона її зустріла. Ми відчуваємо, що так повинно було статись. Єдине, що лишилося зробити, це маневрувати в бюрократичній системі».

А поки дорослі вирішують її долю, Вікторія зовсім не по-дитячому замислюється над своїм майбутнім:

«Звісно мрія є, як і у всіх. Хотілося б досягнути чогось надзвичайного, великого. Не дуже такого великого. Не хочу багатства взагалі ніякого, хочу тільки бути щаслива у цьому житті... Це залежить, в першу чергу від мене, від моїх кроків та від здоров’я. Я думаю, що мої кроки повинні бути правильними, і я буду так старатися. І кожного дня я прошу Господа, щоб я не схибила у цьому життi і вибрала свою стежину».

Всі новини дня

Війна розлучила 16-річну Діану з Харкова з мамою. Відео

Війна розлучила 16-річну Діану з Харкова з мамою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:11 0:00

Війна розлучила 16-річну Діану з мамою. Мати дівчинки, що працює волонтером у Харківському притулку для тварин, мусила залишитися у місті. Щоб вберегти доньку, вона відправила її в німецьку сімʼю, що погодилася прийняти дівчинку до себе.

Як пресвітеріанська церква у Денвері та організація «Українці Колорадо» допомагають Україні. Відео

Форум під гаслом «Ми всі українці» днями організувала американська пресвітеріанська церква у Денвері та громадська організація «Українці Колорадо». Головна мета події – показати парафіянам шляхи допомоги Україні та розповісти історії біженців.

Війна Росії в Україні стала головною темою зустрічі Джо Байдена та Еммануеля Макрона. Відео

Президент Франції Еммануель Макрон прибув до Вашингтона із державним візитом. Президенти США та Франції підтвердили підтримку України та захисту її суверенітету, включаючи надання політичної, безпекової, гуманітарної та економічної допомоги – стільки, скільки це буде потрібно.

Байден: "Я не планую наразі контактувати з Путіним" 

Президент США Джо Байден та президент Франції Еммануель Макрон докладно обговорили питання протистояння агресії Росії та допомогу Україні під час двосторонньої зустрічі в Білому домі, заявив президент США на прес-конференції за її результатами.

Відповідаючи на питання щодо можливих мирних перемовин, Байден зауважив, що російських президент Путін може завершити війну "забравши свої війська з України", однак Путін не виявляє готовності шукати шляхів до миру. "Він [Путін] сплачує високу ціну, але також чинить надзвичайні вбивства цивільного населення в Україні, бомбить пологові будинки, лікарні, дитячі будинки", - вказав Байден.

"Я не маю зараз намірів контактувати з Путіним ... Я готовий говорити з паном Путіним, якщо він справді буде зацікавлений в тому, щоб вирішити шукати шлях припинення війни. Він цього не робить. Якщо це станеться, то, в консультаціях з моїми друзями в НАТО, я буду щасливий поговорити з Путіним, щоб дізнатись що він має на думці", - заявив Байден. Він відзначив, що поки цього на сталось, надзвичайно важливо підтримати український народ".

Ми ніколи не закликатимемо українців до компромісу, який не буде прийнятним для них. Тому що вони настільки хоробрі, і вони захищають свої життя, свою націю, і наші принципи
Еммануель Макрон

Макрон, у свою чергу, додав, що тривалий мир можливий лише, якщо міжнародна спільнота поважатиме умови українців.

"Ми ніколи не закликатимемо українців до компромісу, який не буде прийнятним для них. Тому що вони настільки хоробрі, і вони захищають свої життя, свою націю, і наші принципи, - сказав президент Франції. - І тому що це ніколи не створить стійкий мир. Якщо ми хочемо стійкого миру, ми маємо поважати право українців самим визначити момент і умови, на яких вони будуть вести переговори про свою територію і своє майбутнє.

Обидва лідери підкреслили свою підтримку України. "Путін думає, що він може зламати волю тих, хто виступає проти його імперських амбіцій, але напади на цивільну інфраструктуру в Україні, зменшення поставок енергоресурсів до Європи, щоб підвищити ціни, погіршуючи продовольчу кризу - це шкодить вразливим верствам населення і не лише в Україні, але і по всьому світові. Він не досягне успіху. Президент Макрон та я вирішили, що ми працюватимемо разом, щоб притягнути Росію до відповідальності за її дії, зменшити вплив путінської війни на решту світу", - заявив Байден.

Макрон також наголосив на намірі Франції збільшити підтримку України.

Макрон перебуває в США з державним візитом. Це перший державний візит для Байдена в якості президента. Питання війни Росії в Україні - серед центральних, які обговорюють президенти. Серед інших тем порядку денного президентів США та Франції - ядерна програма Ірану та безпека в регіоні Сахель в Африці.

Спільна заява Байдена і Макрона: підтримувати Україну до кінця та притягнути Росію до відповідальності 

Президенти США та Франції Джо Байден та Еммануель Макрон засудили незаконну агресивну війну Росії проти України та наголосили, що навмисні атаки на цивільне населення та цивільну інфраструктуру є воєнними злочинами, винуватці яких мають бути притягнуті до відповідальності. Про це мовиться у спільній заяві президентів, яку оприлюднили у четвер, 1 грудня, після переговорів президентів у Білому домі.

"Вони також засуджують і відкидають незаконну спробу Росії анексувати суверенну українську територію, що є явним порушенням міжнародного права. Сполучені Штати та Франція висловлюють жаль через навмисні ескалаційні кроки Росії, особливо щодо її безвідповідальної ядерної риторики та дезінформації щодо ймовірних хімічних атак, а також програм біологічної та ядерної зброї", - йдеться у заяві президентів.

Президенти Байден та Макрон підтвердили, що готові підтримувати Україну так довго, скільки буде потрібно.

Це передбачає, серед іншого, надання значних ресурсів для підтримки стійкості українського цивільного населення взимку, а також "посилення поставок систем протиповітряної оборони та обладнання, необхідного для ремонту енергетичної мережі України".

Глави держав наголосили, що продовжуватимуть надавати Україні пряму бюджетну підтримку, а також співпрацюватимуть з міжнародними фінансовими установами в цьому питанні.

Президенти Байден та Макрон підтвердили свою рішучість притягнути Росію до відповідальності “за широко задокументовані акти жорстокості та військові злочини, скоєні як російськими регулярними збройними силами, так і їхніми ставлениками, як то найманці, такі як "Вагнер" та інші”, за допомогою міжнародних механізмів притягнення до відповідальності.

Такими механізмами у заяві названі Міжнародний кримінальний суд, Генеральна прокуратура України, Слідча комісія Ради ООН з прав людини, Московський механізм ОБСЄ, санкції та інші засоби.

США та Франція запевнили також, що продовжуватимуть працювати, аби підвищити стійкість ринку до перебоїв у постачанні харчів та енергопостачанні.

Напередодні переговорів з Байденом, президент Еммануель Макрон заявив, що війна Росії в Україні буде одним з головних питань їхніх переговорів.

“З самого початку цієї війни ми дуже багато працювали разом, щоб допомогти Україні вистояти і бути стійкою, і ми будемо посилювати ці зусилля. - сказав Еммануель Макрон. - Ми хочемо побудувати стійкий мир, що передбачає повну повагу до суверенітету та територіальної цілісності України. Але в той же час, нову архітектуру, яка гарантуватиме, що у нас буде стійкий мир у довгостроковій перспективі, і ми дуже віддані цьому питанню”.

Питання допомоги Україні буде на порядку денному міжнародної конференції у Парижі , що відбудеться 13 грудня цього року.

Більше

Відео - найголовніше

Війна розлучила 16-річну Діану з Харкова з мамою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:11 0:00
XS
SM
MD
LG