Спеціальні потреби

Полiтологи дискутують змiну уряду в Українi


“Зміна уряду в Україні: перспективи влади, передвиборний ландшафт”. Про це дискутували провідні політологи під час круглого столу в Російському медіа-центрі.

Експерти сходяться на думці: криза влади була очікуваною. Мирне співжиття двох таких різних лідерів Майдану не могло тривати довго. Вони твердять також, що нічого особливого в Україні не сталося: всі революції закінчуються, після приходу романтиків, приходом прагматиків. До того ж, економічні причини для відставки прем`єра таки були, -- вважає політолог Володимир Фесенко:

[переклад з росiйської] “Юлія Володимирівна дуже вчасно пішла, не понісши відповідальності за результати своєї соціально-економічної політики”.

На думку іншого відомого політолога, Михайла Погребинського, уряд Тимошенко не мав великої підтримки і на міжнародній арені – ані в Росії, ані в Сполучених Штатах:

[переклад з росiйської] “Зазвичай складалося так, що якщо Сполучені Штати чогось хочуть тут в Україні, то росіяни хочуть чогось протилежного. А в даному разі ця традиція була порушена. Ні для кого не секрет, що американці були незадоволені політикою Тимошенко через елементи популізму та поставлене під сумнів право власності. Росія також чітко показала, що з Тимошенко мати справу не хоче”.

Хоч би як там було, але тепер на зміну бінарній моделі влади в Україні прийде бінарна модель виборів. Але не по лінії Янукович-Ющенко, а по лінії Тимошенко-Ющенко. Саме між цими двома таборами розгорнеться основна боротьба на виборах, -- вважає політичний експерт Вадим Карасьов:

[переклад з росiйської] “Електоральний дуалізм, Юля-Вітя, президент – екс-прем`єр – ось фокус виборчої кампанії. Боротьба за те, хто чесніший у владі, хто менш корумпований – це й складатиме головну сюжетну лінію. Решта учасників – статисти, масовка”, -- твердить Карасьов.

З ним згоден Володимир Малинкович. За його словами, головними антагоністами на виборах будуть не сині та помаранчеві, а помаранчеві між собою:

[переклад з росiйської] “Сині мають дуже невиразне обличчя, а саме обличчя Януковича. Їм треба міняти і стратегію, і тактику, і обличчя”.

З відставкою уряду Тимошенко передвиборчий ландшафт в Україні кардинально змінився і став цікавішим, кажуть політологи. Якщо раніше була єдина партія влади, яка могла не боротись, а лише брати участь у виборах, то тепер замість партії влади є партія президента, якій доведеться конкурувати. Як твердять експерти, на Вікторові Ющенку на виборах неодмінно потрібен блок. За їх словами, якщо НСНУ піде на вибори окремо, її може чекати нищівна поразка. Адже “Народний союз Наша Україна” тепер сприймається як партія найближчого оточення президента, на яке впали звинувачення в корупції. І цим звинуваченням, незалежно від результатів розслідування, які оголосять за 10 днів, суспільство вірить.

XS
SM
MD
LG