Спеціальні потреби

Iнтерв`ю: Зiнченко здивований дiями Ющенка


Олександр Зiнченко здивований звинуваченнями президента Вiктора Ющенка на адресу екс-прем`єра Юлiї Тимошенко. Про це екс-держсекретар заявив в ексклюзивному інтерв`ю “Голосу Америки”.

Екс-держсекретр Олександр Зінченко заявив, що здивований звинуваченнями президента на адресу екс-прем`єра. За його словами, звинувачення є доказом того, що люди з найближчого оточення президента, на яких впала підозра в корупції, фактично і досі не відсторонені від справ:

«Я думаю, це свідчить тільки про те, що гравці, які тривалий час намагалися оточити кільцем президента, залишилися ті самі, вони впливають на нього і на його рішення. Не відстороненим по факту від справ не є ні Порошенко, ні Третьяков, ні інші люди, вони продовжують серйозно впливати на всі процеси в країні».

Як повідомлялося, у вівторок в інтерв`ю агентству Ассошіейтед прес президент Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у зраді ідеалів Майдану, заявивши, що екс-прем`єр скористалася посадою заради власних бізнесових інтересів. Тимошенко відкинула звинувачення. Як вона сказала, Ющенко “підхопив дубинку Кучми і хоче розібратися з нею в той же спосіб, як це робив колишній президент.

В інтерв`ю “Голосу Америки” екс-держсекретар прокоментував також перспективи призначеного Ющенком антикорупційного розслідування стосовно осіб з найближчого оточення президента. Як заявив Зінченко, його турбує відновлення лексики, характерної для часів правління Кучми:

«Мені не зрозуміла вимога президента за 10 днів поставити крапку. По-перше, це дуже складно зробити. Може, не у всіх. Бо є речі, які є очевидними. Але є речі, які потребують дослідження».

Водночас екс-держсекретар сказав, що боротиметься за те, щоб розслідування було неупередженим:

«Я абсолютно переконаний, що є свідки, люди, це йдеться не просто про документи, і є кого допитувати, з ким з`ясовувати ці обставини».

Зінченко також заперечив, що нинішня криза влади, спровокована його заявою про корупцію, негативно позначиться на демократичному поступі України:

«Думаю, що приховування цих процесів значно гірше би відбилося на всіх процесах розвитку демократії в Україні. Я глибоко переконаний, що те, що це відбулося через 7 місяців, є свідченням того, що суспільство оздоровлюється.

XS
SM
MD
LG