Спеціальні потреби

Турчинов наводить докази корупції у владі


Екс-глава Служби безпеки України сьогодні дав скандальну прес-конференцію, яку можна вважати продовженням не менш резонансного виступу колишнього держсекретаря Олекснадра Зінченка. Турчинов розповів про факти корупції в українській владі і твердить, що отримував від президента накази, які суперечать законам.

Після своєї відставки з посади глави СБУ Олекснадр Турчинов вперше прийшов до журналістів. Всі ці дні медіа не переставали припускати, які таємниці забрав із собою соратник Юлії Тимошенко із будинку СБУ і чим закнічиться війна компроматів, яка вже ведеться у пресі.

Сам Турчинов каже, що вирішив оприлюднити факти корупції та зловживань оточення Ющенка через те, що вже отримував погрози від помічника президента:

«Мені надійшо повідомлення від Олекснадра Третьякова, що у випадку, коли я піду на прес-конференцію, що дехто дасть покази, що офіцери СБУ під моїм керівництвом займалися здирництвом по моїй команді. І проти мене буде відкрита кримінальна справа. Аналогічні погрози були передані і Юлії Тимошенко. Зокрема їй передали, що якщо вона не зупиниться, то 40 днів, які вона провела в камері, згадаються їй як рай».

Факти, оприлюднені Турчиновим, сенсаційні, однак цілком підтверджують заяви держсекретаря Зінченка. Екс-глава СБУ каже, що найближче оточення президента займається перерозподілом природніх ресурсів, підприємств та інших привабливих об`єктів, і розповідає про історію елітного будинку на Печерських пагорбах.

«Найвищі посадовi особи держави причетні до банального здирництва і хабарництва. Просили навести факти, і я хочу навести один із фактів. Вам відомий Петро Олексійович Порошенко. Всі знають про будинок по вулиці Грушевського, 9-а. Всім в Києві відомий будинок, який знаходиться поруч з Маріїнським палацом. Це найбільш дорога в Києві житлова площа. Як тільки нова влада сформувалася, власники цього будинку були запрошені до Петра Олексійовича і їм запропонували або віддати контрольний пакет цього будинку, або або. І коли вони не пішли на шантаж, дійсно, будівництво зупинилося».

Серед iнших звинувачень на адресу екс-секретаря РНБО Порошенка – тиск на суддiв та лобiювання iнтересiв великого бiзнесу. У свою чергву вiдстороненого першого секретаря президента Третьякова Турчинов звинуватив у патронуваннi тiньових схем в енергетичнiй сферi, що може загрожувати Українi енергетичною кризою.

«Нікому не потрібні посередники - спочатку це був "Eural Trans Gas", потім "РосУкрЕнерго". Ніяких пояснень, чому ці посередники повинні привласнювати мільярдні кошти, не було. Але вони були включені в систему, і фактично з ними розраховувалися газом, який отримувала за транзит Україна у вигляді газу ціною 50 доларів і вони його продавали в Європу за 200 доларів. Тільки по цьому року завдяки їх діяльності Україна буде мати дефіцит газу близько 7,5 мільярдів кубометрів. Це дуже серйозно, і цей газ вона буде змушена купувати за 160-180 доларів. Більше того, коли раніше схему патронували помічники президента Кучми, то зараз її почали патронувати такі помічники, як Третьяков».

Президент про всі ці речі знав – каже Турчинов, більше того, він наказав йому закрити усі справи:

«В мене відбулася розмова з самим президентом Віктором Андрійовичем, який звинуватив мене, що я переслідую його хлопців, що СБУ працює проти його команди. Я пояснив, що ми працюємо проти злочинців, а не команди. У нас не вийшло розмови. Я отримав пряму заборону не займатися питаннями "Нафтогазу", не сувати туди свій ніс. Але ж я не виконав це доручення президента і СБУ продовжувала займатися цим питанням. Більше того, зібрані всі матеріали, які доводять злочинність цієї схеми. І СБУ готова пред’являти звинувачення головним фігурантам цієї злочинної системи. Проблеми у відносинах у нас почалися саме тоді, коли я відмовився виконувати такий наказ, про що я попередив президента».
Не менше питань і щодо справи про отруєння Ющенка. Вона не просувається через поведiнку самого президента, який не хоче здавати аналізи для експертизи в Україні, а без цього встановити факт отруєння і проводити розслідування неможливо.

Поки що екс-глава СБУ називає злочинними не дії президента, а лише його оточення. Втім ці акценти можуть змінитися, адже останнім часом все частіше від високих владних посавдоців лунають серйозні звинувачення і на адресу його соратниці Тимошенко. Турчинов каже, що не знає, чи давав Ющенко наказ цькувати Тимошенко, однак звинувачення проти неї називає абсурдними.

XS
SM
MD
LG