Спеціальні потреби

Експерти про долю нафтогону Одеса-Броди


Україна може розірвати контракт із російською компанією ТНК-BP на використання нафтопроводу Одеса-Броди. Про це сьогодні заявив керівник Укртранснафти Олександр Тодiйчук. За його словами, російська сторона не виконує взяті на себе зобов`язання. Через це експлуатація магістралі приносить збитки.

Російсько-британська нафтова компанія ТНК-ВР не виконує взятих на себе зобов`язань із транспортування сировини українським трубопроводом Одеса-Броди, каже Олександр Тодійчук. За даними керівника Укртранснафти, росіяни прокачали менше половини із обіцяних обсягів нафти. Та й ці обсяги виявилися переорієнтованими з інших українських магістралей. Українсьий бюджет нічого не виграв від цього проекту, вважає експерт. Реверс був обумовлений політичними причинами. А тому українські урядовці ведуть з ТНК-ВР і російьсокю «Транснєфтью» переговори про розірвання контракту:

«Такий варіант не виключається. Ми працюємо над ним, щоб в наступному році розвернути трубопровід. Але ми хочемо вирішити це питання не за рахунок російських компаній, знайшовши розумний компроміс».

Впевненість у тому, що нафта потече трубою в європейському напрямку вже наступного року підсилює і зацікавленість у ньому ЄС. Зростання цін на нафту на світових ринках робить цей проект економічно привабливішим, каже радник єврокомісара з питань транспорту і енергетики Фаоузі Бенсарса. Він вважає, що Одеса-Броди нині отримує нове дихання. Під час переговорів у Києві домовилися до кінця року завершити розробку бізнес-плану добудови труби до Плоцька:

[переклад з англiйської] «Вже в грудні ми матимемо точні розрахунки добудови нафтопроводу до Плоцька. Скільки це коштуватиме, матимемо всі економічні розрахунки щодо обсягів перекачування. І в січні наступного року ми почнемо професійну розмову про місце прокладення нафтопроводу».

Бенсарса каже, що проблем із фінансуванням добудови не буде. Провідні європейські фінансові інститути підтвердили зацікавленість у проекті:

[переклад з англiйської] «Ми маємо повну підтримку проекту фінансовим сектором. Маємо згоду Європейського інвестиційного банку, ЄБРР. І як тільки ми матимемо повну картину економічну, фінансову, екологічну та технічну картину проекту ми почнемо його реалізацію».

Бізнес-план експлуатації нафтогону Одеса-Броди плануюь затвердити у грудні під час зустрічі в Польщі всіх зацікавлених сторін. Відразу після цього почнуть домовлятися із постачальниками сировини. Олександр Тодійчук впевнений, що Україна зможе законтракутувати необхідні для рентабельної роботи нафтопроводу обсяги сировини.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG