Спеціальні потреби

Актуально

Свiтовий банк сприяє боротьбi з СНIДом в Українi

“СНІД проти тебе. Захисти себе та своїх близьких”. Таку назву має проект інформування громадськості, фінансований в Україні Світовим банком. Проблему поінформованості експерти називають ключовою у подоланні епідемії ВІЛ/СНІДу.

СНІД – проблема наркоманів і проституток. Такий стереотип усе ще панує в українському суспільстві. Попри інформаційну кампанію з профілактики ВІЛ/СНІДу, вона не завжди досягає свого адресата, і в суспільній свідомості далі побутують міфічні уявлення на зразок того, що СНІДом можна заразитися від укусу комара, витершись з хворим одним рушником чи попивши з ним з однієї склянки. Брак інформації особливо відчутний в глибинці, але й навіть столичні студенти, відповідаючи на запитання про різницю між ВІЛ і СНІД, кажуть, що одне – це по-російськи, а друге – по-українськи.

Поінформованість про СНІД – половина справи у подоланні епідемії, твердять експерти. А тим часом рівень обізнаності про вірус, яким, за офіційними даними, в Україні інфікований вже кожен сотий, залишається низькою. Згідно з результатами дослідження, проведеного аналітичним центром “Соціоконсалтинг”, 43% українців вважають, що сьогодні надто мало переконливої інформації про те, як захистити себе від ВІЛ-інфекції.

Причини такого стану справ чиновники Міністерства охорони здоров`я вбачають у бракові ресурсів для належного ведення інформаційної кампанії. За словами першого заступника міністра охорони здоров`я Святослава Ханенка, у держави на це немає грошей, а надана попередній владі міжнародна допомога використовувалась, м`яко кажучи, не за призначенням: «Ми провели аналіз використаних ресурсів по міжнародних грантах за попередні періоди – це просто жах» -- зазначив вiн.

За словами Ханенка, від чесності й фаховості української сторони залежатиме успіх нової інформаційної кампанії з попередження ВІЛ-СНІДу, яку розпочав в Україні Світовий банк. Проект, що коштує 60 мільйонів доларів, зветься “СНІД проти тебе. Захисти себе та своїх близьких” і є першим подібного роду проектом Світового банку в Україні. Директор банку по Україні, Білорусі та Молдові Пол Бермінгем сподівається, що нове керівництво держави продемонструє політичну волю у вирішенні проблеми ВІЛ-СНІДу:

«Ось чому організація, яку я представляю -- Світовий банк -- готовий надати допомогу Україні шляхом реалізації проекту, який ми спільно здійснюємо».

На іншій стороні проблеми поінформованості про ВІЛ/СНІД наголошує директор українського центру профілактики та боротьби зі СНІДом Алла Щербинська:

Про шляхи передачі знають, мабуть, відсотків 80 наших людей. Але всі думають, що це стосується когось, а от я ж не такий, я ж цього не роблю, а якщо роблю, то я ж знаю, з ким я роблю це. І кожний думає про те, що це обмине мене. Не думаючи про те, що ми повинні виховувати сексуальну культуру змалечку, щоб кожна дитина ось так, як знає, що треба чистити зуби... отак змалечку ми повинні виховати і дівчину, і хлопця: статеві стосунки тільки через презерватив».

Нагадаємо: Україна займає 1-е місце в Європі та СНД за швидкістю поширення ВІЛ-інфекції. Станом на 1 липня 2005 року офіційно зареєстровано 81 200 ВІЛ-інфікованих. За оцінками, ця цифра може бути значно більшою. Адже на думку експертів, 95% ВIЛ-інфікованих людей не знають про те, що носять в собі вірус.

Всі новини дня

Нобелівську премію з фізики присудили вченим зі США, Франції та Австрії 

Ален Аспе (Франція), Джон Клаузер (США) і Антон Цайлінґер (Австрія) провели новаторські експерименти з використанням заплутаних квантових станів, коли дві частинки поводяться як єдине ціле, навіть якщо вони розділені

Нобелівську премію з фізики 2022 року отримають француз Ален Аспе, американець Джон Клаузер і австрієць Антон Цайлінґер за відкриття в галузі квантової механіки.

Як оголосив 4 жовтня Нобелівський комітет, їх нагородять за «експерименти із заплутаними фотонами, відкриття порушення нерівностей Белла і новаторство у квантовій інформатиці».

Вчені змогли провести новаторські експерименти з використанням заплутаних квантових станів, коли дві частинки поводяться як єдине ціле, навіть якщо вони розділені.

Напередодні Нобелівську премію у галузі фізіології і медицини отримав шведський вчений Сванте Паабо за дослідження ДНК давніх людей та еволюції людини.

У 2021 році Нобелівську премію з фізики присудили Сюкуро Манабе, Клаусу Гассельманну і Джорджіо Парізі за «новаторський внесок у наше розуміння складних фізичних систем», у тому числі, клімату Землі.

5 жовтня оголосять лауреата Нобелівської премії з хімії, 6 жовтня – з літератури. Лауреата премії миру оголосять в Осло 7 жовтня.

Премію з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля, засновану в 1968 році Банком Швеції, присудять 10 жовтня. Призовий фонд за кожну номінацію становитиме десять мільйонів шведських крон (близько 900 тисяч доларів).

Дивіться також: ЄС посилює дипломатичний тиск на Москву

Європейські країни посилюють дипломатичний тиск на Москву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

У розвідці США занепокоєні можливими спробами втручання у цьогорічні вибори з боку Росії та Китаю

Виборча комісія в Орегоні, 25 травня 2022. (AP Photo/Gillian Flaccus)

Влада США напередодні проміжних виборів до Конгресу у листопаді попереджає, що Росія працює над посиленням сумнівів у чесності американських виборів, тоді як Китай зацікавлений підривати позиції американських політиків, у яких він бачить загрозу інтересам Пекіна. Про це повідомляє агенція Associated Press, що отримала доступ до незасекречених рекомендацій американської розвідки.

У рекомендаціях, надісланих представникам влади штатів та муніципалітетів у середині вересня, представники розвідки заявили, що, на їхню думку, Пекін бачить менший ризик у втручанні у проміжні вибори до Конгресу, порівняно з президентськими виборами.

Хоча офіційні особи заявляли, що вони не виявили жодних достовірних загроз виборчій інфраструктурі в США, попередження розвідки надійшло на піку виборчої кампанії, в якій дедалі більше кандидатів і виборців відкрито висловлюють недовіру до демократичних процесів у країні, зауважує агенція.

"Поточна ситуація досить складна, можливо, значно складніша, ніж у 2020 році", — сказала журналістам у понеділок Джен Істерлі, директорка агенції з кібербезпеки та інфраструктури Міністерства внутрішньої безпеки США.

Росія роздмухує теми, які викликають розбіжності і вже циркулюють в інтернеті, зокрема, сумніви щодо чесності американських виборів, але не створює власний контент, повідомив високопоставлений співробітник ФБР, який спілкувався з журналістами на умовах анонімності.

Китайські та російські посадовці й медіа раніше відкидали звинувачення США у втручаннях у виборах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про те, що у грудні 2016 року США оголосили персонами нон ґрата 35 російських дипломатів і закрили два об'єкти РФ у Нью-Йорку й Мериленді, зокрема, за втручання Росії у вибори США.

А торік доповідь компанії Мета засвідчила, що США та Україна очолюють перелік країн, які з 2017-го по 2020-й рік найчастіше ставали мішенню операцій впливу із використанням Facebook, а провідними джерелами координованої неавтентичної поведінки є Росія та Іран.

У статті використано матеріали AP, російськомовної служби "Голосу Америки".

Дивіться також: Яких танків найбільше потребують ЗСУ і хто їх може надати

Танки для української армії: які потрібні та хто їх може надати? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:57 0:00

В G7 виробили три етапи обмеження цін на російську нафту

Президент України Володимир Зеленський від початку лютневого вторгнення Росії в Україну закликав до повного міжнародного ембарго на російську нафту й газ, стверджуючи, що прибутками з експорту Москва фінансує війну.

Чільний представник міністерства фінансів США сказав, що країни Групи 7 (Велика Британія, Італія, Канада, Німеччина, Франція, США, Японія) планують три етапи обмеження цін на російську нафту й нафтопродукти, щоб урізати прибутки Росії від експорту енергоносіїв, які використовуються для фінансування російської війни проти України.

США ще у березні наклали заборону на імпорт російської нафти й нафтопродуктів. В ЄС часткове нафтове ембарго щодо Росії почне набирати чинності з 5 грудня. А Британія навесні заявила, що поступово припинить купувати російську нафту до кінця року.

Але на тлі вже чинних західних санкцій Росія і далі отримує великі прибутки від нафти, зокрема збільшивши продаж в такі країни як Індія і Китай, на тлі світового зростання цін на нафтопродукти.

Ідея обмеження цін полягає в тому, щоб країни - покупці узгодили і дотримувалися вимоги платити за нафту не більше визначеної верхньої межі.

Агентство Reuters передає, що заступник міністра фінансів США Бен Гарріс 4 жовтня сказав, що спочатку обмеження будуть накладені на сиру нафту, а пізніші будуть зосереджені на дизельному пальному і згодом - на менш цінних нафтопродуктах.

Бен Гарріс також сказав, що межа цін на російську нафту ще не визначена, але зауважив, що мета полягає в тому, щоб ціна була на такому рівні, який би зберігав рентабельність видобування навіть з найдорожчих свердловин у Росії.

«Обмеження цін можна буде вважати випускним клапаном для санкцій ЄС, бо перетворює повне ембарго на залежне від певних умов», - цитує Бена Гарріса Reuters з конференції у Женеві.

Газета Financial Times 4 жовтня називає план «Групи семи» експериментом і зауважує, що досі є непевність стосовно того, як обмеження цін працюватиме на міжнародному нафтовому ринку.

Танки для української армії: які потрібні та хто їх може надати? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:57 0:00

Рустем Умєров: про деталі переговорів щодо обміну та зусилля з повернення усіх полонених. Інтерв’ю

Про деталі переговорів та зусилля з повернення усіх полонених Остап Яриш поспілкувався з новопризначеним головою фонду держмайна Рустемом Умєровим, який був активно долучений до процесу перемовин.

Танки для української армії: які потрібні та хто їх може надати? Відео

Танки для української армії: які потрібні та хто їх може надати? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:57 0:00

"Танки - гучніші за слова" - з таким закликом надати Україні важче озброєння виступив у вересні міністр закордонних справ Литви Габріелус Ландсбергіс.

Більше

XS
SM
MD
LG