Спеціальні потреби

Актуально

Політексперти підписали хартію про етичнi принципи

Низка українських політологів та політтехнологів підписала сьогодні «Хартію етичних принципів політичних консультантів України». Мета підписання – відмова від використання брудних технологій під час виборчої кампанії.

Українські експерти у галузі політики та політології напередодні виборчої кампанії вирішили піти старим і перевіреним шляхом -- підписати документ, який нагадує суміш етичних засад журналістики та резолюції про чесні вибори. У ньому, зокрема, йдеться, що політичні консультанти мають відмовитись від використання брудних технологій та не допускати розповсюдження неправдивих свідчень.

На думку редактора журналу «Політична думка» Володимира Полохала, існування такої хартії свідчитиме про те, що Україні все таки ближчими є європейські норми ведення політичної боротьби:

«Думаю, що ми маємо сьогодні нагоду і можливість, що в Україні не тільки політична думка, а й політологічні професійні дії вигідно відрізняються від більшості євроазійських країн. І при тому всьому, що є негативний вплив, але я все ж таки впевнений у тому, що для багатьох фахівців з політологічної теорії і прикладної політології те, що ми називаємо європейські норми і стандарти, вони ближче».

Пояснюючи чим відрізняються нинішні методи роботи українських та російських політконсультантів, політолог Вадим Карасьов відзначив, що українські експерти, на відміну від російських, просто зобов`язані в умовах конкуренції зберігати своє добре ім`я і репутацію:

«Російські політтехнологи приїжджають сюди на заробітки і їх не хвилює питання символічного капіталу, престижу, реноме, репутації. Вони заробили і від’їхали. Тому вони у цьому сенсі розкріпачені, це дає політ фантазії, провокації та різні штучки. А у нас є моральні табу, тому, що ми живемо у цій країні і ми спілкуємось з людьми. І по-друге, коли ми працюємо з тими чи іншими політичними силами, або вибираємо, або обираємо свою позицію щодо коментарів, то ми враховуємо не тільки кон’юнктуру, перебіг виборчої кампанії, а ще й інтереси країни».

Проте підписати Хартію погодились не всі експерти. Медiа-експерт Сергій Дацюк вважає, що говорити про виконання умов Хартії можливо лише тоді, коли кожен з підписантів визначить ким він є – політологом, політтехнологом чи політичним консультантом i, відповідно, визнати, які функції він виконує:

«Панове політконсультанти -- я хотів би, щоб коли ви підписуєте цю Хартію, у вас у кожного був публічний mission statement, де були б викладені ці поняття з Хартії, тоді я можу з вами мати справу в інституційній площині і тоді наші етичні принципи будуть не пустим папірцем, бо я признаюсь вам чесно, теж не підписував 10 заповідей Христа, більше скажу, деяких не завжди навіть дотримуюсь, але це не означає, що я дію неморально, чи аморально, тому що мораль – це є вибір кожної людини».

Загалом політологи скептично ставляться до підписаного документщ. Дехто з них вважає, що Хартія, як і більшість подібних документів, буде мати декларативний характер. Однак додають, що забувати про мораль та професійну етику напередодні виборчої кампанії не слід.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG