Спеціальні потреби

Актуально

Президент Ющенко вiдвiдав Сполученi Штати

У Нью-Йорку пройшов саміт лідерів-членів Організації Об’єднаних Націй, який співпав із засіданням ювілейної 60-ої сесії Генеральної Асамблеї ООН. Саміт став найбільшим зібранням глав держав світу в історії людства. У зустрiчi також взяв участь президент України Вiктор Ющенко.

Президенту України Віктор Ющенко мав змогу звернутися до світових лідерів на другий день саміту. Звертаючись до членiв Генеральної Асамблеї, вiн говорив серед iншого про високi iдеали ООН:

«Високі ідеали ООН надихали українців в боротьбі за права людини, за її гідність, за незалежність своєї країни. Мирна перемога Майдану відкрила Україні шлях до утвердження якраз цих цінностей».

У рамках свого візиту до Нью-Йорку Віктор Ющенко також був присутній на прийняттi, організованому об’єднанням «Помаранчеве коло», що всього за місяць свого існування зібрало групу провідних експертів, політиків, науковців і бізнесменів, готових сприяти дальшiй демократизацiї України. Прийняття розпочалась хвилиною мовчання в пам’ять журналіста Георгія Ґонґадзе у п’яту річницю його зникнення.

Присутніх, поміж яких було багато інвесторів і бізнесменів, безумовно цікавила політична ситуація в Україні. Адже саме нестабільність продовжує зупиняти американських інвесторів. Серед них була i американка українського походження Марта Федорів, яка вказала, що капiталовкладники на даному етапi займають вичiкувальну позицiю: «Наразі люди в Америці – я знаю бізнесмени, з якими я маю до діла -- дивляться [на ситуацiю] дуже осторожно».

Виступаючи на прийняттi, президент Ющенко пообіцяв продовжувати працювати над залученням іноземного капіталу і пояснив американцям своє рішення розпустити уряд країни:

«Мені набридла гризня серед різних політичних сил однієї і тої ж команди, яка стояла на Майдані. Ми стали свідками того, як Україна втрачає динаміку, як ідеали Майдану стають під загрозою. Кінець-кінцем, як конфлікт декількох персон нової влади міг перетворитись у серйозну державну кризу?».

Незважаючи на події в Україні, представники американських дiлових кiл не вважають відставку уряду кризою, швидше нормальним демократичним процесом. Повільний прихід інвестицій вони пояснюють відсутністю відповідних умов та законів, а не зміною уряду. Як зауважив представник «Мiжнародного економiчного альянсу» Кирил Александров:

«Думаю, те що ми побачили минулого тижня - це був природний еволюцiйний процес у загалом позитивному напрямку. Можливо, у найближчiй перспективi це виглядає небезпечно для інвестицій. Однак я вважаю, через кілька тижнiв демократичний процес почне працювати, сподiваємося».

На поки що несприятливий бiзнес-клiмат в Українi вказав i iнiцiатор «Помаранчевого кола» -- колишнiй президент правозахисної органiзацiї Freedom House Адрiан Каратницький:

«Несамовите зацікавлення інвестиціями в Україні. Одначе є також і осторога, що ще не є на місці всі закони, які потрібні. Ось, наприклад, комерційний кодекс – ще він не узгіднений».

Як додав адвокат iз Чикаго Юлiан Куляс, ситуацiя мабуть залишиться невизначеною до парламентських виборiв в Українi:

«Якщо президент і парламент будуть одобрювати конкретні проекти і будуть творити умови для інвестицій, то інвестори прийдуть. Але я розумію, що інвестори будуть напевно чекати результатів березневих виборів, щоби дати своє остаточне рішення, але це я не вважаю якимось доказом нестабільності – це просто, я думаю, є здоровий глузд інвесторів».

Окрім участі у прийняттi Помаранчевого кола, український лідер провів ряд зустрічей на високому рівні, в тому числi з державним секретарем США Кондолiзою Райс, відвідав Український музей в Нью-Йорку та зустрівся з українською громадою Сполучених Штатів.

Читайте також:
У Фiладельфiї Ющенку вручено «Медаль свободи»

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG