Спеціальні потреби

Актуально

Борис Тарасюк про змiст його перемовин у США

У США з робочим візитом продовжує своє перебування в.о. міністра закордонних справ України Борис Тарасюк. На зустрічах з чільними представниками американської адміністрації, включно з віце-президентом Ричардом Чейні, головний дипломат України обговорював питання політичних взаємин на найвищому рівні, нові дипломатичні ініціативи України та Грузії, ситуацію, пов'язану з Придністровським врегулюванням і, звичайно, питання порядку денного українсько-американських взаємин, в тому числі справи надання Україні статусу країни з ринковою економікою та вступу до Світової організації торгівлі. Детальніше про це з Борисом Тарасюком розмовляла Мирослава Ґонґадзе.

МҐ: Сполучені Штати підтримували активно вступ України до Світової організації торгівлі. Чи не змінилася їхня позиція у зв’язку з останніми подіями і чи, в принципi, є перспектива вступу України до цієї організації ще цього року?

БТ: Звичайно, що ті проблеми, які мали місце всередині української влади останні декілька тижнів, вони, звичайно, позначилися негативно. Але вони не є головною причиною того, що не вирішувалися проблеми, про які ви говорите. На мою думку, невирішеність цих проблем пов’язана з відходом від ринкових методів ведення економіки -- згадайте ситуацію з регулюванням цін на нафтопродукти, на м’ясо, на цукор. Все це, звичайно, не є ринковою економікою. В цьому зв’язку наші партнери – Сполучені Штати Америки -- звертали увагу на ці речі. Я думаю, що i той факт, що уряду не вдалося провести всі законопроекти, які пов’язані з підготовкою нашої правової бази до членства у Світовій організації торгівлі, також загальмували цей процес. Отже, причини треба шукати в нас вдома. А що стосується американської сторони, то, як я почув, мова йде про те, що там зацікавлені в тому, щоби виконати ті зобов’язання, які були взяті в спільній декларації від 4-го квітня цього року двох президентів. Отже нам треба виконати свою домашню роботу.

МҐ: І все ж Борис Тарасюк каже, що американська сторона із зрозумінням сприймає сьогоднішню ситуацію в Україні.

БТ: Відчувається розуміння ситуації, відчувається симпатія до дій особисто президента Ющенка. Відчувається бажання того, щоби врешті-решт ті політичні сили, які перемогли разом на президентських виборах, щоб вони були разом, і це зрозуміло. Тобто, мова не йде про особистості. Мова йде про загальну політичну ситуацію, і в цьому контексті як американська адміністрація сприймає останні події в Україні.

МҐ: Під час робочого візиту Віктора Ющенка до Сполучених Штатів в нього було декілька двосторонніх зустрічей, зокрема, з президентом Ірану та президентом Бразилії. Які деталі цих зустрічей і чи йшлося про конкретні проекти співпраці з цими країнами?

БТ: Під час зустрічі з президентом Бразилії обговорювалися основні питання, які є на порядку денному. Це – реалізація надзвичайно перспективного проекту, який називається «Алькантара-циклон 4». Що мається на увазі - це космодром, а точніше площадка, яку бразильська сторона буде надавати спільному підприємству. На цій ділянці буде розміщено пусковий майданчик української ракети-носiя «Циклон-4», яка буде запускати комерційні супутники зв’язку. Це надзвичайно перспективний проект i якраз про це мова йшла під час бесіди двох президентів. Щодо Ірану - це була перша зустріч двох президентів після обрання нового президента Ірану. Тут обговорювалися перспективні проекти майбутнього, а саме щодо можливих поставок іранського газу в Україну і через Україну до Центральної і Східної Європи. Крім того обговорювалися поточні проекти українсько-іранських взаємин, а саме реалізація проекту по зборці українського літака АН-140.

Як повідомив міністр закордонних справ в середу у Нью-Йорку відбудеться ще одна важлива для України зустріч. На рівні міністрів закордонних справ буде вирішуватись питання майбутньої співпраці України з Європейським Союзом. Київ очікує, що до саміту Україна-ЄС, який має відбутися під головуванням Тоні Блера у Києві у грудні цього року, буде прийнято рішення надання Україні статусу країни з ринковою економікою, та розпочнуться переговори щодо лібералізації візового режиму для громадян України. А вже сам саміт дасть поштовх для початку переговорів щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом.

Всі новини дня

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости: корабель із важливим американським військовим обладнанням відправили в Україну із Бельгії через Німеччину.

У Пентагоні заявили про зібрання другого засідання контактної групи з оборони України. Відео

У понеділок, за ініціативи очільника Пентагону Остіна, представники понад 40-ка країн світу візьмуть участь у другому засіданні контактної групи з оборони України. Тим часом, Міноборони США показало, як американські військові завантажують гаубиці M777 - для доставки в Україну.

Ентоні Блінкен обговорив питання продовольчої безпеки із українськими дипломатами. Відео

Державний секретар Ентоні Блінкен напередодні відвідав Український Інститут Америки у Нью-Йорку, аби продемонструвати солідарність з народом Україною.

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:37 0:00

9,5 мільярдів доларів нової допомоги від «Групи Семи» - аналіз підтримки України з боку ЄС та що відбувається із санкціями проти Росії?

Благодійне турне Злати Огневіч у США - співачка жертвує на потреби України. Відео

Українські артисти продовжують допомогати протистояти російській війні зі свого, культурного фронту.

Більше

XS
SM
MD
LG