Спеціальні потреби

Актуально

У Вашингтоні не надто стурбовані ситуацією в Українi

Політична криза в Україні продовжує бути у полі зору американського полiтикуму, втiм на сполох нiхто не б`є. «Україна є молодою демократією в стані розвитку. І сьогоднішня ситуація є прикладом складних періодів, які неодмінно постануть перед Україною на цьому шляху», - так прокоментувала останні політичні події в Україні член американського Конгресу Марсі Кептур, яка взяла участь у сьогоднішньому круглому столі, організованому Фундацією Україна-США.

Жінка-конгресмен Марсі Кептур вважає, що ситуація владнається вже за кілька тижнів, і у українського народу немає причин для хвилювань. Однак для досягнення стабільності перш за все необхідне порозуміння і тісна співпраця між урядом та парламентом України, - каже законодавець:

«Зараз дуже важливо, щоб Верховна Рада зробила те, що найкраще для країни, щоб вони могли рухатися далі, досягти приєднання до Світової організації торгівлі, щоб Конгрес міг скасувати поправку Джексона-Веніка, щоб просувалися демократичні реформи. В свою чергу, уряд також не може лишатися бездіяльним по відношенню до корупції. І український народ має розуміти необхідність кроків, до яких вдався уряд».

Марсі Кептур також додала, що якнайшвидше досягнення політичної стабільності є необхідною умовою покращення інвестиційного клімату в Україні.

Між тим заступник координатора відділу допомоги Європі та Євразії Держдепартаменту США Даніел Розенблум стабілізацію в апараті центральної влади вважає критичною, однак додає, що іноземні інвестори та ділові кола здатні попри тимчасові труднощі бачити справжній бізнес-потенціал України.

«Досвідчені бізнесмени, ті, хто планує інвестувати за кордоном, розраховують на довготривалі проекти. Вони не дивляться на тимчасові злети і падіння, вони не дивляться на те, що відбувається цього, наступного тижня чи місяця. І коли вони бачать такий далекосяжний потенціал, вони його розглядають серйозно», -- зазначив Розенблум.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG