Спеціальні потреби

Актуально

Вiталiй Кличко хоче бачити Україну успiшною

Так як наприкiнцi минулого року чемпіона свiту з боксу за версією WBC Віталія Кличка можна було часто побачити біля Вiктора Ющенка на Майданi, так i сьогоднi вiн з ним буває на рiзних заходах. Прийняття у Нью-Йорку, влаштоване 16 вересня новоутвореною органiзацiєю прихильників України «Помаранчеве коло», не було виключенням. Про причини i мотиви участi всесвітньо відомого спортсмена у таких подiях з ним розмовляла Мирослава Ґонґадзе. Віталій вiдповiдав російською мовою, однак вкотре пiдкреслив, що працюватиме над вдосконаленням української.

МҐ: Що для вас означає підтримка Віктора Ющенка?

ВК: Я думаю, що тут [на прийнятті 16 вересня в Нью-Йорку] сьогодні зібрались не сторонні люди, ті люди, яким не байдужа Україна – це люди бізнесу, це політики і ті, хто бере участь в цьому заході, всі ті люди, які підтримують її, кому не байдужі ті події, що відбуваються в Україні.

МҐ: Чому ви вважаєте, що ваша присутнiсть може бути корисною?

ВК: Чим більше людей, людей, які знають людей, успішних людей, які будуть присутніми на таких заходах, - тим більше, я думаю, буде зацікавлення... Ми боремось усі за те, щоби Україна стала успішною країною і що таке Україна? Україна – це ті люди, які живуть в ній. І мені з одного боку дуже приємно і з другого боку дуже відповідально і я дуже радий, що при тих подіях, які відбуваються незалежно від місця розміщення змагань – чи в Німеччині, чи в Сполучених Штатах Америки – з перемогою лунає український гімн і піднімається український прапор. І я дуже хотів би, як і багато з присутніх сьогодні тут, щоби в Україні було якомога більше успішних людей – і не тільки в спорті.

МҐ: Скажіть, будь ласка, зараз в Україні відбуваються такі кризові процеси і політичні зміни дуже активні – як ви взагалі оцінюєте всі ці процеси? Чи вважаєте ви, що в принципі це нормально?

ВК: Зміна уряду – це завжди процес негативний і процес болісний для суспільства, для економіки, але я сподіваюсь, що і ті процеси, які сьогодні відбуваються, то якщо дивитись в перспективу, то ці процеси позитивні, тому що ті члени команди, -- можна порівняти президента з диригентом, а увесь уряд – це оркестр, то цей оркестр не зігрався і кожний з музикантів грав свою музику, а в цілому музику більше ніхто не слухав і в даному випадку я вважаю, що увесь уряд повинен бути згуртованою командою, а сьогодні в процесах ми бачимо, що ті соратники були лише для досягнення цілі, тільки для того, щоби революція виграла, але на жаль після революції кожний з них мав свої особисті амбіції, особисті цілі, які абсолютно протирічили один одному і тим більше не були в інтересах України.

МҐ: Ви досi займаєтеся спортом, але кар’єра може змінюватись і чи зараз ваша участь в таких більш політичних процесах – чи означає вона щось більше, ніж просто підтримку України?

ВК: Кожний громадянин України, виїжджаючи за її межі, хоче він цього чи ні, стає автоматично представником цієї країни за кордоном. А якщо ти представляєш свою країну – то це вже політична робота. Ви знаєте, спорт – це також політика, можливо, на якомусь своєму рівні, і я не знаю людей, які були би байдужими до тих процесів, які відбуваються в Україні. Всі процеси, які відбуваються в Україні політичні, позначаються на кожному громадянинові цієї країни, і тому мені не все одно, і не все одно усім тим людям, які зібрались сьогодні тут. Ми бажаємо Україні процвітання, і тому, можливо, ми діємо в якихось вже політичних напрямках – ми хочемо кращого для нас і для наших дітей.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG