Спеціальні потреби

Актуально

Єхануров прагне кращих стосункiв iз сусiдами України

Новий прем`єр-міністр України Юрій Єхануров має намір налагоджувати активні зв`язки з найближчими сусідами. Перші його закордонні візити будуть до Росії та Білорусі. У Мінськ Єхануров поїде у жовтні. Про це сьогодні домовлися керівники зовнішньополітичних відомств двох країн. Водночас Білорусь проти того, аби Україна виступала посередником у справі її примирення із ЄС.

На фоні різкого загострення стосунків Білорусі з Польщею і, як наслідок Євросоюзом, триває у Києві візит міністра закордонних справ Білорусі Сергія Мартинова. Після перемоги помаранчевої революції стосунки Києва з Мінськом стали значно прохолоднішими, дійшло навіть до ноти протесту після заяви президента Ющенка про готовність України допомагати країнам, що мають вибороти право на демократію, серед яких називалися Куба та Білорусь.

Тепер Україна пропонує посередницьку допомогу, аби залагодити конфлікт Білорусі та ЄС. Втім, ця ініціатива Києва, який попри скандали вдома, прагне відігравати більше активну роль у регіоні, не надто сподобалася білоруському міністру:

«Суверенна держава сама визначиться з процесами всередині свого суспільства і не потребує зовнішньої допомоги при всій повазі до нашої братньої України».

Втім, в цілому, пан Мартинов називає співпрацю України з Білоруссю позитивною:

«Те, як розвиваються наші стосунки насамперед в економічній сфері викликає в нас задоволення. Ми очікуємо товарообороту в цьому році на рівні пітора мільярда доларів і вважаємо, що це не межа».

Для того, аби цей позитив продемонструвати і на політичному рівні, до Мінська вже на початку жовтня поїде новий прем`єр Єхануров. Там він зустрічатиметься з першими особами країни і має намір підписати п`ять міждержавних документів, щоправда ще не відомо яких саме.

Після Юлії Тимошенко, яка віддавала перевагу поїздкам на Захід, Єхануров починає свою прем`єрську каденцію з того, що наводитиме контакти з росіянами та їх найближчими союзниками - білорусами. До речі, посол Росії сьогодні заявив, що саме під час цих візитів і вирішуватиметься важливе для України питання ціни на енергоносії.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG