Спеціальні потреби

Нові кадрові призначення в українській владі


Сьогодні президент Ющенко підписав укази про призначення більшості міністрів в уряді Єханурова. В новому Кабмiнi - сумiш нових та старих облич.

Період „безвладдя” в Україні добігає кінця. Новий прем`єр сьогодні отримав практично сформовану команду, з якою йому доведеться працювати щонайбільше 7 місяців. Після парламентських виборів, в Україні буде новий уряд. Його сформує новий парламент і повноваження прем`єра ледь не дорівнюватимуть сьогоднішнім президентським.

Не виключено, що сьогоднішні призначення – це останні серйозні кадрові перестановки у владі презиеднта Ющенка. Повторно довіру працювати у владі президент продемонстрував щодо своїх однопартійців з НСНУ – Павла Ігнатенка, Володимира Шандри, Віктора Тополова та Юрія Павленка, які були перепризначені, відповідно, міністрами охорони навколишнього природного середовища, промислової політики, вугільної промисловості та у справах сім'ї, молоді та спорту.

Зберегли свої посади і соціалісти Станіслав Ніколаєнко - міністр освіти і науки, Олександр Баранівський - міністр аграрної політики, Юрій Луценко – внутрішніх справ. Залишив за собою крісло міністра оборони і Анатолій Гриценко, міністра енергетики - Іван Плачков, а зовнішньою політикою і надалі опікуватиметься Борис Тарасюк.

Романа Безсмертного в уряді залишили, але його віце-прем`єрська посада тепер називатиметьсяз питань регіональної політики. Підвищили Вячеслава Кириленка. З міністра соціальної політики він пересів у віце-прем`єрське крісло з гуманітарних питань. А його попередніми обов`язками відтепер опікуватиметься Іван Сахань, який за Леоніда Кучми не один рік просидів у кріслі міністра з соцільаних питань.

Нове і наймолодше обличчя в уряді – міністр економіки Арсеній Яценюк, який запам`ятався тим, що під час виборчої кампанії та революції виконував обов`язки голови Нацбанку і втримав курс гривні. Йому лише 31 рік.

На лаві звільнених опинилися поки що троє осіб – міністр культури Оксана Білозір -- кажуть що через проблеми зі здоров`ям, міністр охорони здоров`я Микола Поліщук та міністр юстиції Роман Зварич, який, як з`ясували українські журналісти, навіть не мав юридичної освіти.

І найвище пілся прем”єра крісло – першого віце несподівано посів Станіслав Сташевський, який свого часу був заступником мера Києва. Його поперденик Анатолій Кінах став секретарем Ради нацбезпеки та оборони, хоч її повноваження тепер суттєво обмежили.

XS
SM
MD
LG