Спеціальні потреби

Антон Бутейко про ситуацію в Українi


У Вашингтоні відкрилась шоста щорічна конференція «Україна на шляху до зрілої національної державності». Цього року круглий стіл проходить під гаслом «Перехід України до визначеної національної ідентичності». Під час дводенних дискусій українські та американські політики, бізнесмени, експерти, урядовці обговорюватимуть ряд питань. Поміж них -внутрішньо-політична ситуація в Україні, вплив помаранчевої революції на позиції України у світі, стосунки з НАТО та ЄС.

У першій сесії вашингтонської конференції у ролі головного промовця взяв участь перший заступник міністра закордонних справ України Антон Бутейко, який завiтав до нашої студії. З ним розмовляв Зореслав Байдюк.

ЗБ: На вашу думку, як оця ситуація в Україні, останні події в Україні впливають на стан України на зовнішньо-політичній арені?

АБ: Вплив звичайно є. Але головним впливом може бути саме дії і президента України, і уряду, і звичайно поведінка всього суспільства. На мою думку особисто, звичайно кращим був би сценарій, якби помаранчева команда працювала єдиною, щоб вона не розколювалась. Але оскільки такі речі відбулися -- вони відбуваються в політичному житті, і важливо щоби весь процес відбувався у визначеному законом руслі.

ЗБ: Це позитивний чи негативний вплив?

АБ: Я особисто вважав, що краще якби сценарій був, при якому помаранчева команда залишалася б єдиною і щоб не виникало тих проблем, які виникли.

ЗБ: Одне з питань, яке обговорюють на конференції, це стосунки України з НАТО та ЄС. Я знаю, що ви тільки що повернулися з Брюсселя. В якому стані знаходиться рух України до НАТО, до ЄС?

АБ: Я можу констатувати, що після оголошення тої лінії, яку має проводити наша держава, а саме орієнтування на вступ до Європейського Союзу і НАТО -- ця лінія проголошена президентом Ющенком після того, як Верховна Рада прийняла відповідні рішення -- вона здійснюється в життя. Відбулося багато змін, в першу чергу в Україні. Якщо раніше було кілька політиків, які наважувалися говорити про те, що Україна має бути членом Європейського Союзу чи НАТО, то сьогодні вже існують політичні партії як, скажімо, Українська народна партія на чолі з Костенком. Вона в своїй програмі і діяльності підтримує активно саме такий курс, тому що він дає можливість українському народу забезпечувати свої права саме в європейському, євро-атлантичному виборі, і вона дає можливість проводити бізнес у відкритому режимі, транспарентному, що не дозволить робити такі речі, які неадекватнi були в минулому. Це дозволить мати більше надходжень до бюджету і відповідно більш активно і нормально забезпечувати права громадян України.

ЗБ: Повертаючись до ваших відвідин Брюсселя. Чи ситуація в Україні, останні події, чи не гальмують вони процес руху до НАТО чи ЄС?

АБ: Політичні речі, це одне, а державний організм працює у напрямку саме підготовки України до тих стандартів високих демократії, захисту прав людини й інших і в тому числі, що стосується оборонного і безпекового сектора, цей організм працює. Я можу сказати, що в нас відбулись дуже плідні переговори із натовською командою у плані інтенсифікованого діалогу України, і я думаю що ми на гарному шляху стосовно підготовки України до майбутнього членства в НАТО.

XS
SM
MD
LG