Спеціальні потреби

Чого очiкує Ющенко вiд нового уряду?


Від нового уряду президент чекає злагодженої командної роботи без політичного піару. Про це йшлося на засіданні Кабінету Міністрів, куди Вiктор Ющенко прибув висловити свої настанови урядовцям. Під час спільного засідання Кабміну стали також відомі імена новопризначеного віце-прем`єр-міністра та міністра культури.

Новим віце-прем`єром став Юрій Мельник, який працював в уряді Януковича заступником міністра аграрної політики, а портфель міністра культури і туризму отримав Ігор Лиховий, який раніше керував Шевченківським заповідником у Каневі. Відтак усе ще вакантними у кабінеті Єханурова залишаються дві посади – міністрів юстиції та охорони здоров`я.

Президент, який прибув на засідання нового Кабміну у середу, говорив про те, якою бачить майбутню діяльність уряду Єханурова. Глава держави напучував міністрів, чого вони не повинні робити. Не лобіювати корпоративних інтересів, не сидіти на двох стільцях, не займатися піаром: “Щоб після засідання уряду міністр не біг на телебачення і не казав свою незгоду чи особливу точку зору, -- заявив Віктор Ющенко. За його словами, це не означає, що міністр не може мати свою точку зору. Але якщо він не може з нею розстатися [після винесеного командного рішення] – заяву на стіл”. “Забудьте, що для вас існує політика,” – зажадав від міністрів президент.

Ющенко заборонив також урядовцям мати позаштатні стосунки, пов`язані з корпоративними чи партійними інтересами, і впливати на судову владу. “Ніхто не має права вказувати перстом судді чи смикати генпрокурора в одну чи іншу сторону”, -- наголосив Ющенко.

Глава держави зажадав від нового уряду виправити стосунки з бізнесом та, як пріоритетну мету, назвав вступ України, що до кінця нинішнього року, до Світової організації торгівлі.

Тези, виголошені на спільному засіданні з урядом, багато в чому перетиналися з заявами президента під час інтерв`ю, яке Ющенко дав чотирьом телеканалам напередодні у вівторок. Під час цього півгодинного інтерв`ю, яке передавалося в записі, новий уряд Єханурова був названий одним з найбільш прагматичних, який зможе працювати без політичного тиску:

«Це один із прагматичних урядів. Я сказав би, у якого є досить ідеальні обставини продуктивно працювати, досить ідеальні обставини. Над ними не висить груз політичних обіцянок, вони виведені з політичних змагань, можуть бути членами партій, але вони не будуть керівниками партійних підрозділів для того щоб накачувати партійні м`язи – це все відведено в сторону. І тому я переконаний, що відповідь на те, як сьогодні швидко прийти до економічної стабільності – а це дуже важливо, супер важливо для нації – це відповідь, яку може цей уже уряд дати за найближчі два з половиною – три місяці».

А тим часом перший місяць роботи нового уряду прем`єр-міністр Юрій Єхануров має намір присвятити налагодженню стосунків з бізнесом. Про це глава Кабміну сказав журналістам після спільного з президентом засідання. Прем`єр повідомив також, що кандидатури міністрів юстиції та охорони здоров`я уже погоджені; укази про їх призначення, після чого уряд буде остаточно сформованим, президент обіцяє підписати в понеділок.

XS
SM
MD
LG