Спеціальні потреби

План Пiскуна в справi Гонгадзе провалився


План генпрокурора Пiскуна відділити справу виконавців від справи організаторів вбивства Гонгадзе провалився. Парламентська Асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, в якій називає це “спробою зняти відповідальність із замовників вбивства журналіста”.

Спочатку проект резолюції ПАРЄ не містив таких гостро критичних формулювань. Проте, як повідомляють джерела Інституту масової інформації, поправки напередодні розгляду внесла одна зі співдоповідачок з українського питання Ганне Северінсен. І у середу 5 жовтня європейські парламентарі прийняли документ, у якому виділення Генпрокуратурою України справи виконавців із загальної справи про вбивство Гонгадзе названо “кроком до зняття відповідальності із замовників та організаторів злочину”.

Як сказала перед голосуванням у Страсбурзі пані Северiнсен, “Ми отримали інформацію, що згідно з матеріалами справи, троє поліцейських убили Гонгадзе без будь-яких наказів, але ми хочемо, щоб перед судом постали і замовники убивства. Тому ми рішуче підтримуємо цю поправку", - сказала доповідачка по Україні, яку цитує інтернет-видання “Українська правда”.

У резолюції ПАРЄ висловлюється занепокоєння тим, – цитую – “що розслідування справи зупинилось, зокрема, стосовно переслідування замовників та організаторів цього злочину”. Парламентська Асамблея Ради Європи закликала також українську владу здійснити експертизу записів Мельниченка та провести парламентські слухання в справі Гонгадзе.

А тим часом у Верховній Раді 5 жовтня на грунті цієї резонансної справи стався конфлікт. Соціаліст Микола Рудьковський жбурнув в обличчя спікеру парламенту Володимиру Литвину газету Народної партії. Обурення депутата викликала стаття у цій газеті, яку видає партія Литвина, про буцімто причетність лідера соціалістів Олександра Мороза до замовлення касетного скандалу. Рудьковський звинуватив голову Верховної Ради у тому, що він як один із замовників вбивства журналіста гальмує слідство у справі Гонгадзе:

«Коли ви напишете явку з повинною? Ми не можемо працювати в той час, коли головою Верховної Ради працює людина, яка блокує розслідування справи. Генеральна прокуратура ніколи не дасть правдиву інформацію, ніколи не посадить на лаву підсудних людей, які замовляли це вбивство. І ви розповсюджуєте ці пасквілі. Читайте самі! І забирайте».

Литвин від кинутої газети ухилився, запропонувавши Рудьковському зустрітися в суді:

«Я хотів би, щоб цей шановний пан, який тут розкидається паперами, розказав, чому протягом місяця, на якій квартирі здійснювався монтаж плівок. Хто був організатором прослуховування кабінету Кучми, той має безпосередню причетність. І не гарячкуйте, шановні, я з вами готовий зустрічатися в суді з приводу того, що ви звинуватили мене, що я гальмую слідство. Це ви гальмуєте слідство».

І ще одна сюжетна лінія, пов`язана зі справою Гонгадзе. Микола Мельниченко 5 жовтня спростував інформацію, яка з`явилась напередодні, про замах, буцімто здійснений на нього у Сполучених Штатах. Як твердить екс-майор у заяві для ЗМІ, жоден із його адвокатів, "не повідомляв ні електронною поштою, ні іншими засобами зв’язку, ні Інститут масової інформації, ні кого б то не було іншого" про замах на його життя. Водночас Інститут масової інформації ще раз підтвердив, що таки отримував 3 жовтня електронний лист, в якому йшлося про здійснену спробу фізичного знищення колишнього охоронця Кучми.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG