Спеціальні потреби

Піскун про отруєння Ющенка і свою відставку


Генпрокурор України Святослав Піскун говорив сьогоднi про отруєння Вiктора Ющенка i заявив, що не збирається йти у відставку. А якщо президент вирішить його звільнити, то він оскаржуватиме це рішення у суді.

Активісти партії ПОРА намагались сьогодні дізнатись у генерального прокурора Святослава Піскуна про результати розслідування найбільш резонансних кримінальних справ. Нові подробиці так і не пролунали. Генпрокурор лише заявив, що отруєння Віктора Ющенка з метою вбивства доведено. При чому вже за часів його роботи у Генеральній прокурорі, бо попередник Піскуна на цій посаді Геннадій Васильєв свого часу незаконно закрив цю кримінальну справу. За словами Піскуна, сьогодні Генпрокуратура не веде справу про отруєння Ющенка, а розслідує кримінальну справу за спробою навмисного вбивства кандидата в президенти Ющенка.

Що стосується розслідування резонансних справ, то генпрокурор в черговий раз заявив, що прізвища для нього не мають жодного значення і він розслідує усі справи згідно з нормами законодавства. В той же час, відповідаючи на запитання представників ПОРИ, чи піде він у відставку, якщо його звільнить президент Ющенко, Піскун заявив, що якщо така ситуація виникне, він оскаржуватиме таке рішення через суд, оскільки на сьогоднішній день, як вважає вiн, підстав для його звільнення немає:

«Так от запам`ятайте всі, що мене призначає та звільняє президент України. Коли він це робить? Перше, згідно статті 125 Конституції України, він мене призначає після того, як дала згоду на моє призначення Верховна Рада. Він мене звільняє тоді, коли Верховна Рада мені оголосила недовіру. І тоді, коли підпадають 5 пунктів закону про Генпрокуратуру, про звільнення генерального прокурора. Перше, в генерального прокурора закінчився термін. Друге, сумісництво, -- став народним депутатом. Захворів, не дай Боже 4 місяці не виходить на роботу, коли відносно генерального прокурора вступило в силу рішення суду. Ну, вбив когось, не дай Боже. Коли поміняв громадянство, там все написано. І коли написав заяву. Крапка. Все!».

Після зустрічі з генпрокурором активісти громадянської партії ПОРА відзначили, що не зважаючи на те, що їм все ж таки вдалось поспілкуватись із Святославом Піскуном, вони й далі наполягатимуть на його відставці, оскільки він уособлює собою стару владу. Член політради ПОРИ Євген Золотарьов додав, що заяви Піскуна свідчать про те, що він збирається залишатись на своїй посаді довічно:

«Сьогодні ми почули, крім усього іншого страшну річ, що пан Піскун збирається бути вічним генеральним прокурором. На запитання, чи піде він у відставку, якщо таку відставку зініціює власне президент, він сказав, що він знову подаватиме до суду, і таким чином збирається залишатись на своїй посаді, я так розумію, довічно».

Активісти ПОРИ відзначають, що генеральний прокурор маніпулює українськими законами i говорять, що й надалі пильно слідкуватимуть за його діяльністю.


XS
SM
MD
LG