Спеціальні потреби

Ющенко звiльнив генпрокурора Пiскуна


Сьогодні президент Ющенко звільнив своїм указом з посади генерального прокурора України Святослава Пiскуна. Про звільнення повідомив голова секретаріату президента Олег Рибачук. Втім назвати причини такого рішення президента він відмовився, зазначивши, що їх достатньо. Рибачук додав, що Віктор Ющенко пояснить мотиви свого рішення особисто:

«Я хочу сказати, що ми, напевно, уберегли Піскуна від того, щоб він не відкрив на себе сам справу, бо він дуже збуджений останніми днями. Стільки справ відкривається! І щоб він сам на себе не відкрив проти себе кримінальну справу, і за день її не розслідував і сам себе не посадив у тюрму. Тому я думаю, що це нормальний і вчасний крок президента».

Останнім часом на адресу генпрокурора лунало багато критики. Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко неодноразово нарікав на серйозні недоліки в роботі відомства за відсутність прогресу в розслідуванні справ проти посадовців колишньої влади. Піскун також не дотримався обіцяних президентом термінів притягнення до відповідальності організаторів та виконавців вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Серед мотивів звільнення Піскуна оглядачі також називають його зближення із Юлією Тимошенко. Дехто припускає, що генпрокурор постраждав за надмірну активність у розслідуванні справ проти оточення президента.

Рибачук каже, що звільнення Піскуна відбулося у відповідності із законом. За конституцією, для цього не треба згоди парламенту. Щоб переконатися у цьому, президент навіть консультувався із юристами. Питання про правомочність звільнення виникло невипадково. Лише декілька днів тому Святослав Піскун заявляв, що закон дає виключний перелік підстав для цього. І навіть пообіцяв оскаржити ймовірний указ у суді:

«Не можна звільняти людину, навіть двірника не можна звільняти з роботи без юридичного формулювання. А ви хочете звільняти генерального прокурора з політичних мотивів».

Втім перша реакція пана Піскуна виявилася не такою категоричною. Він сказав, що відчуває полегшення, оскільки останні дев`ять місяців доводилося працювати в атмосфері «шизофренії». Щодо оскарження свого звільнення в суді обіцяв подумати і додав, що ймовірно піде в політику.

Поки що немає жодної інформації про те, хто стане наступником Святослава Піскуна. Для призначення генпрокурора потрібна згода Верховної Ради. Тому, подаючи нову кандидатуру, Віктор Ющенко буде змушений консультуватися із лідерами парламентських фракцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG