Спеціальні потреби

В Українi почали складати комп`ютери HP


Американська компанія «Hewlett Packard» розпочала виробництво своїх комп`ютерів в Україні. За словами представників корпорації, нові потужності - найбільші в Україні.

Один із найбільших виробників обчислювальної техніки в світі - американська корпорація «Hewlett Packard» відкрила у Києві завод із виробництва комп`ютерів. Потужність складальної лінії розрахована на 100 тисяч одиниць техніки в рік. Створені виробничі потужності будуть найбільшими в Україні. Компанія не розголошує обсяг залучених інвестицій. Однак планує, що вони повернуться за один-два роки.

Представники компанії кажуть – поки що створено 50 нових робочих місць. Але згодом їх кількість зможуть збільшити. На конвейєрі робитимуть лише декілька типів систем для дому та бізнесу. Вся техніка призначена для потреб українського ринку, каже один із керівників центральноєвропейського підрозділу компанії Жиль Ламбіне:

«Ми вирішили, що створення тут складальної лінії допоможе нам знизити витрати. Замовники будуть отримувати нашу продукцію швидше. Ну і звичайно завдяки цьому ціни на наші комп`ютери будуть більш конкурентними».

За рахунок перенесення виробництва в Україну, вартість комп`ютерів у роздрібній мережі буде знижено на 200 доларів порівняно із імпортними аналогами. Крім того техніка буде оснащуватися ліцензійними операційними системами та програмним забезпеченням компанії «Microsoft». За рахунок введення нових потужностей НР планує збільшити власну долю на українському ринку з нинішніх 2% до 15-20%.

Ламбіне каже – виходячи на ринок, компанія оцінювала політичні та інші ризики. Все ж вирішили вкласти гроші у виробництво комп`ютерів. Ключову роль зіграв розмір українського ринку і його потенціал. Однак приклад HP скоріше виглядає як вийняток. Переважна більшість компаній, зокрема й американських, продовжують вичікувати. Загалом обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну порівняно із минулим роком зменшився.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG