Спеціальні потреби

Медіа-експерти вимагають звільнення Чижа


Низка українських медіа-експертів вимагає від президента Ющенка звільнення голови Державного комітету з телебачення та радіомовлення Івана Чижа. На їх думку, Чиж є особою, неадекватною потребам розвитку свободи слова та захисту державних інтересів в інформаційному просторі.

Державний комітет з телебачення та радіомовлення переживає не найкращі часи. Його діяльність медіа-експерти вважають неефективною. А голову комітету Івана Чижа звинувачують у тому, що під час президентських виборів 2004 року, чудово знаючи про поширення темників, вiн не тільки не намагався припинити їх надходження, а навіть виправдовував їх існування. На думку директора Академії української преси Олександра Іванова, така людина не може сьогодні контролювати інформаційний простір країни, до того ж він належить до членів старої команди в той час, як влада в країні вже давно змінилась:

«В принципі сутність демократії у тому, що при зміні влади змінюється керівництво країни. Пан Чиж очолює один з органів виконавчої влади. Він мав піти у відставку відразу після президентських виборів. Україна - президентська республіка. Поки не пройшла політична реформа. Пан Чиж – це представник старої влади. Він залишився. І коли він говорить, що це прояв політичних переслідувань, ну, вибачте, тоді вся демократія – це політичні переслідування».

На захист Чижа тим часом готові стати 26 обласних державних телерадіокомпаній, значна частина яких сьогодні переживає скрутні часи. Представники ОДТРК стверджують, що останнім часом вони майже не отримують нових ліцензій на мовлення, а їх час мовлення постійно скорочується. За їх словами, інтереси ОДТРК насправді захищає лише голова Держтелерадіокомітету.

В той же час директор Інституту медіа-права Тарас Шевченко каже, що проблеми обласних державних телерадіокомпаній пов’язані насамперед із відсутністю державної політики в інформаційній галузі:

«Протягом довгих років не розроблено комплексної програми щось зробити з цими ОДТРК. І це є серйозна проблема і я вважаю, що ці приклади, які були з Києва, якраз і свідчать, що Іван Чиж не забезпечив того, що обласні державні телерадіокомпанії мають своє місце. Тому що вони це місце постійно втрачали і не при цій Нацраді, а при старій Нацраді, яка працювала наче б то в єдиній команді. І ті і ті, мали хороші стосунки з президентом. Тобто нормального, системного розуміння в державі, яка роль ОДТРК – не існує».

Медіа-експерти відзначають, що ОДТРК з часом мають перетворитись на некомерційну мережу мовлення, а Державний комітет з телебачення і радіомовлення має бути скасований. Сам Іван Чиж на закиди противників поки що не відповів, оскільки перебуває на книжковому ярмарку у Франкфурті.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG