Спеціальні потреби

Актуально

Медіа-експерти вимагають звільнення Чижа

Низка українських медіа-експертів вимагає від президента Ющенка звільнення голови Державного комітету з телебачення та радіомовлення Івана Чижа. На їх думку, Чиж є особою, неадекватною потребам розвитку свободи слова та захисту державних інтересів в інформаційному просторі.

Державний комітет з телебачення та радіомовлення переживає не найкращі часи. Його діяльність медіа-експерти вважають неефективною. А голову комітету Івана Чижа звинувачують у тому, що під час президентських виборів 2004 року, чудово знаючи про поширення темників, вiн не тільки не намагався припинити їх надходження, а навіть виправдовував їх існування. На думку директора Академії української преси Олександра Іванова, така людина не може сьогодні контролювати інформаційний простір країни, до того ж він належить до членів старої команди в той час, як влада в країні вже давно змінилась:

«В принципі сутність демократії у тому, що при зміні влади змінюється керівництво країни. Пан Чиж очолює один з органів виконавчої влади. Він мав піти у відставку відразу після президентських виборів. Україна - президентська республіка. Поки не пройшла політична реформа. Пан Чиж – це представник старої влади. Він залишився. І коли він говорить, що це прояв політичних переслідувань, ну, вибачте, тоді вся демократія – це політичні переслідування».

На захист Чижа тим часом готові стати 26 обласних державних телерадіокомпаній, значна частина яких сьогодні переживає скрутні часи. Представники ОДТРК стверджують, що останнім часом вони майже не отримують нових ліцензій на мовлення, а їх час мовлення постійно скорочується. За їх словами, інтереси ОДТРК насправді захищає лише голова Держтелерадіокомітету.

В той же час директор Інституту медіа-права Тарас Шевченко каже, що проблеми обласних державних телерадіокомпаній пов’язані насамперед із відсутністю державної політики в інформаційній галузі:

«Протягом довгих років не розроблено комплексної програми щось зробити з цими ОДТРК. І це є серйозна проблема і я вважаю, що ці приклади, які були з Києва, якраз і свідчать, що Іван Чиж не забезпечив того, що обласні державні телерадіокомпанії мають своє місце. Тому що вони це місце постійно втрачали і не при цій Нацраді, а при старій Нацраді, яка працювала наче б то в єдиній команді. І ті і ті, мали хороші стосунки з президентом. Тобто нормального, системного розуміння в державі, яка роль ОДТРК – не існує».

Медіа-експерти відзначають, що ОДТРК з часом мають перетворитись на некомерційну мережу мовлення, а Державний комітет з телебачення і радіомовлення має бути скасований. Сам Іван Чиж на закиди противників поки що не відповів, оскільки перебуває на книжковому ярмарку у Франкфурті.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG