Спеціальні потреби

Актуально

Рибачук: Україна тримає курс на Європу

Україна за минулий тиждень довела свою відданість справі євроінтеграції і буде активно працювати із західним бізнесом – заявив сьогодні глава секретаріату президента Олег Рибачук. Він каже, що найбільший український металургійний комбінат Криворіжсталь продадуть згідно з графіком, і що чесним конкурсом Україна заохочуватиме західних інвесторів.

Останній тиждень Олег Рибачук називає дуже вдалим у справі євроінтеграції України. Британський візит президента Ющенка, зустрічі з королевою Єлизаветою та Тоні Блером, візит делегації і генсекретаря НАТо до Києва – це ті конкретні речі, які роблять Україну ближчою до Європи – каже держсекретар. Зараз НАТО залишається однією з найближчих інтеграційних перспектив для України, і влада обіцяє переконати українців у важливості вступу до цієї організації.

Цього тижня Ющенко зустрічався і з інветорами. Для того, аби не лише декларувати нові правила на українському ринку, а й довести їх на практиці уряд готує зраково-показовий приватизаційний конкурс найбільшого українського металургійного підприємства – Криворіжсталі.

Втім, в той час, коли урядовці та провладні політики кажуть про успіхи на євроінтеграційному фронті, соціологи та політологи вказують і на неагтивні тенденції. Зокрема, згідно з опитуванням Фонду Разумкова, суперечки всередині помаранчевої команди і полiтичні скандали призвели до недовіри українців і до гасел нової влади, в тому числі і до гасла євроінтеграції. За словами експерта Фонду Валерія Чалого, кількість прихильників вступу до ЄС впала до найнижчої цифри – 40%

Зараз у справі євроінтеграції у влади декілька задач: на фоні виборчої кампанії та економічної кризи демонструвати зовнішньополітичні успіхи та переконувати своїх співгромадян у правильності обраного шляху. За словами політологів, вибір між дешевим газом та деморктичними цінностями для багатьох залишається складним.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG