Спеціальні потреби

Актуально

Чого чекає американський бізнес від Єханурова?

Сьогоднi з дводенним вiзитом до Вашингтона прибуває прем`єр-мiнiстр України Юрiй Єхануров. Крім розмов з американськими офіційними особами вiн матиме зустрiчi з представниками американських ділових кіл. Чи не найважливiшими тут будуть його розмови з членами Торговельної палати США, яка представляє iнтереси американських бiзнесменiв. Про те, що вони очiкують від вiзиту глави українського уряду, ми розмовляли з Ґерi Лiтманом, вiце-президентом вiддiлу з питань Європи та Євразії Торговельної палати США, яка, до речi, представляє i лобіює інтереси понад трьох мiльйонiв американських бiзнесiв.

Палата зорганiзувала форум iз приблизно тридцяти людей з досвiдом роботи в українськiй економiцi, якi матимуть можливiсть безпосередньо поспiлкуватися з українським прем`єром. На запитання, що очiкуватимуть учасники цiєї зустрiчi вiд вiзиту Юрiя Єханурова, Ґерi Літман вiдповiв:

«Кожен матиме у своїй кишені якусь скаргу, якесь нарiкання, i треба надiятися, якiсь пропозицiї. Однак завданням Торговельної палати також є подбати, щоби з цієї зустрiчi мав якусь користь i український уряд. Цей форум повинен йому дати змогу побачити, чим турбуються американські інвестори, без того, щоб заходити в подробицi окремих трансакцiй. Саме в цьому поглягає суть організації, яка представляє iнтереси бiзнесу».

Серед питань, якi, як вважає Лiтман, ймовірно пiднiматимуться на зустрiчi, буде питання статусу рiзних об`єктiв, тобто чи пiдлягатимуть вони реприватизацiї чи нi, справа приєднання України до Світової організації торгівлі – що український уряд робить у цьому напрямку, рiзнi аспекти захисту інтелектуальної власності, як також питання того, звідки Україна візьме грошi на розбудову своєї інфраструктури. Бо ж, як пiдкреслив Літман, виробник мусить мати можливість доставляти свої товари на ринок, i в цьому, зазначив вiн, дуже важлива роль уряду.

Наша розмова з Ґерi Лiтманом також торкуналася питання, що робить ринок привабливим, стабільним для закордонних iнвесторiв i якi є орієнтири, якi визначають надійність того чи іншого ринку. За словами Літмана, у випадку України це на початку було виконання цiлого списку конкретних вимог, а сьогоднi все зводиться до таких понять як лідерство, стабiльнiсть i довiра:

«Інвестор повинен вiдчувати, що є якесь лiдерство, що уряд знає, що робить, у сферi бiзнесу. I клiмат повинен бути передбачливим, тобто якщо ви, як iнвестор, берете на себе певні зобов`язання, ви повиннi мати можливість подивитися в майбутнє на найближчi 5-6 рокiв. Це ключове питання. I також критично важливим є те, яке враження на iнвестора робить обличчя України, обличчя її ділових кіл. Коли ми працюємо з нашими партнерами у Німеччині, Франції чи Iндiї, i керівники компанiй радяться з членами своїх рад директорiв, то там мова йде про конкретних людей, про довiру до них, про їх готовність дотримуватися встановлених правил гри, про їх здатнiсть пiднести вартiсть країни, бо це роблять вони, а не уряд».

Літман також пiдкреслив, що будь-якiй державi, в тому числi i Українi, немає чого боятися надходження зовнішнього капiталу – американського чи будь-якого, бо коли якась компанiя закуповує певний об`єкт, вона його не краде в цієї країни, вона його не заберає вiд неї. Вона його закуповує, щоб підвищити його вартість i рентабельність. Інвестор вкладає грошi, щоб разом з місцевим населенням – постачальниками i споживачами -- заробити грошi, пiдкреслив Літман. Вiн при цьому також навiв приклад Сполучених Штатiв, де закордоннi інвестори позакуповували об`єктiв на мiльярди доларiв. Ми це вітаємо, сказав вiн, бо вони творять добробут i пiдносять вартість нашого рунку.

У вiвторок Юрiй Єхануров має розпочати день з виступу у центрi Карнегі – це один з найпрестижнiших американських мозкових центрiв. Вiдтак у нього буде зустріч з держсекретарем Кондолiзою Райс. За цим йде виступ в Мiжнародному республiканському iнститутi, який цю подiю влаштовує разом з Національним демократичним iнститутом. Тодi - зустріч в Торговельнiй палатi США, відвідини Арлiнґтонського кладовища та пам`ячника Шевченку i увечорi прийняття в українському посольствi. А на середу передбачений сніданок з конгресменами та зустріч з вiце-президентом США Ричардом Чейнi.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG