Спеціальні потреби

Актуально

Новий аналiз виборчих настроїв в Українi

Жодна з шести основних політичних сил України ще не стала загальнонаціональною партією, яка мала б достатню підтримку в усіх регіонах. Про це свідчить аналіз електоральних уподобань, проведений Центром соціологічних та політологічних досліджень “Соціовимір”. На думку політологів, це водночас і погана, і добра новина.

Жодна з шести політичних сил – претендентів на проходження до Верховної Ради – ще не стала загальнонаціональною партією. Навіть фаворити виборчої кампанії – Наша Україна, Блок Юлії Тимошенко та Партія регіонів – мають чітку регіональну “прописку”. Це засвідчили результати опитування, проведеного Центром “Соціовимір”.

Згідно з даними опитування, блок Віктора Януковича, який загалом по країні користується найвищою підтримкою виборців – понад двадцять відсотків – набирає ці бали в основному завдяки “електоральній вотчині” в Донецькій та Харківській областях, на Одещині, Дніпропетровщині та в Криму. Водночас у Києві підтримка блоку Януковича сягає восьми, у Львові – половини відсотка.

Блок Юлії Тимошенко, що має 18-відсотковий рейтинг у середньому по країні, в Києві підтримує 20% виборців, у Вінницькій та Полтавській області – 27%, на Львівщині – 29%. А тим часом на Донеччині та Харківщині БЮТ може розраховувати лише на 5% голосів.

За третього фаворита – президентський блок “Наша Україна” із середнім рейтингом 17 % – у Києві готові голосувати 12%, у Вінниці та Полтаві 20%, у Львові 37%, тоді як у Дніпропетровську 10%, а в Донецьку і Харкові 5 відсотків виборців.

Свою “регіональну нішу” так само мають Народний блок Литвина, Комуністична і Соціалістична партії.

Науковий керівник центру “Соціовимір” Володимир Полохало вбачає парадокс у тому, що Україна реформується на парламентсько-президентську республіку, не маючи при цьому жодної загальнонаціональної партії. Коментуючи результати дослідження, політолог називає всіх претендентів на проходження в парламент “регіональними партіями”:

«Політичні карлики, навіть з таким рейтингом, не мають політичного права, морального права претендувати сьогодні на парламентсько-президентську республіку. Великі абміції, але немає реальної політичної репрезентативності».

Водночас, за словами Полохала, є й безперечний позитив у тому, що в Україні немає жодної партії-монополіста, як у Росії чи Білорусі. Конкуренція на виборах примусить недемократичних гравців грати чесно, без застосування адмінресурсу, -- вважає політолог. При цьому, на його думку, основна конкурентна боротьба розгорнеться всередині трьох пар претендентів. Блок Тимошенко поборюватиме “Нашу Україну”, Литвин змагатиметься з Морозом, а Партія регіонів Януковича перетягуватиме канат з комуністами.

Як прогнозує голова правління Центру “Соціовимір” Сергій Таран, наступна кампанія буде також наймасовішою. За його словами, хай люди розчарувалися в лідерах Майдану, але не в його ідеях:

«Якщо скласти сумарний рейтинг політичних сил, які асоціюються з Майданом – це Блок Ющенка, Тимошенко, Мороза та Пору, то сумарний рейтинг їхньої підтримки складає зараз близько сорока відсотків, тоді як Януковича складає близько двадцяти відсотків, тобто вдвоє менше. Таким чином, багато людей підтримують ті ідеї, які були закладені у Майдан, але ми зараз маємо Майдан від кількох політиків. Ми маємо ідеї Майдану від Мороза, ідеї Майдану від Тимошенко, ідеї Майдану від Ющенка, ідеї Майдану від “Пори”. Тобто ми маємо зараз зневіру у лідерах помаранчевої революції, але разом з тим громадяни загалом підтримують ці ідеї».

За даними опитування, про своє бажання брати участь у виборах заявляє 70% респондентів – порівняно з шістдесятьма відсотками у минулу парламентську кампанію.

Всі новини дня

 Підрив Каховської ГЕС значно ускладнив розмінування, кажуть доброчинні організації

Евакуація поблизу Херсона, 7 червня 2023 року

Підрив Каховської дамби значно ускладнив зусилля з розмінування в регіоні, а змиті повінню міни становитимуть загрозу для населення, служб допомоги та сільського господарства на роки наперед, заявляють в Міжнародному комітеті Червоного хреста та інших доброчинних організаціях.

Ерік Толлефсен, голова служби МКЧХ з подолання наслідків воєн заявив пресі: "Раніше, ми знали де небезпека. Зараз ми не знаємо. Нам лише відомо, що це є вниз за течією".

Він наголосив, що кількість мін наразі є невідомою, але додав, що "відомо, що кількість є значною", а небезпека зберігатиметься роками.

Британська доброчинна організація Halo, що розчищає територію від вибухових пристроїв, через повінь призупинила роботу, повідомляє голова організації Жасмін Данн виданню The National. Її організація виявила більше 5 000 мін в Миколаївській області лише за минулий місяць, 460 з них виявили поблизу річок.

"Наша команда розмінування регулярно переправляється через річку, щоб дістатись мінних полів, але три з них тепер під водою і ми мали призупинити роботу на інших полях поруч", - каже Данн про розмінування навколо річки Інгулець.

Раніше речниця пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк заявила в ефірі українського ТБ про те, що багато протипіхотних мін було змито "вони становлять значну небезпеку", зокрема тому, що можуть вибухнути, якщо наштовхнуться на перешкоди.

Мінагрополітики України повідомило у середу, що руйнування Каховської дамби призведе до затоплення десятків тисяч гектарів сільськогосподарських угідь на півдні України та залишила без зрошення щонайменше 500 тисяч гектарів землі.

Зеленський закидає міжнародним організаціям «відсутність», але Червоний хрест каже, що працює

Добровольці Товариства Червоного Хреста України допомагають потерпілим від затоплення внаслідок руйнування Каховської греблі, але українська організація каже, що не має доступу до окупованих Росією українських районів. Херсон 6 червня 2023 р.

Президент Володимир Зеленський гостро скритикував недостатню участь міжнародних організацій у допомозі цивільному населенню на півдні України, де принаймні 600 квадратних кілометрів території залиті водою внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції.

Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні.

Українські представники кажуть, що особливо важке становище склалося на окупованому російськими військами лівому березі Дніпра на Херсонщині, де українські рятувальники потрапляють під вогонь окупантів.

8 червня Володимир Зеленський був у Херсоні, а напередодні він заявив: «Навіть неможливо встановити достеменно, скільки людей на тимчасово окупованій території Херсонщини можуть загинути без порятунку, без питної води, без їжі, без медичної допомоги».

«…Потрібні масштабніші зусилля. Потрібно, щоб міжнародні організації, як-от Міжнародний комітет Червоного Хреста, негайно долучилися до рятувальної операції й допомогли людям саме на окупованій частині Херсонщини. Кожна загибла людина там – це вирок наявній міжнародній архітектурі, міжнародним організаціям, які розучилися рятувати життя. Якщо зараз міжнародної організації немає в зоні цієї катастрофи, значить, її взагалі немає, значить, вона недієздатна», - заявив Зеленський.

Товариство Червоного Хреста України наполягає, що його активісти беруть участь в допомозі потерпілим на залитих територіях, але підкреслює, що не може діяти в окупованих росіянами районах.

«Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні, оскільки ми українська гуманітарна організація, яка може проводити свою діяльність згідно з українським законодавством і виключно на території підконтрольній Україні», - стверджує організація, осередок якої міститься у Києві.

Товариство Червоного Хреста України називає своїми партнерами міжнародні організації: Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Міжнародну Федерацію Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та інші національні товариства.

Організації Червоного хреста діють на основі міжнародних Женевських конвенцій підписаних після Другої Світової війни і передбачають надання доступу представникам Червоного хреста для допомоги цивільним у зонах війни і зокрема доступ до військовополонених.

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Більше

XS
SM
MD
LG