Спеціальні потреби

Тривають дебати навколо держбюджету на 2006 рiк


Український парламент і уряд не можуть порозумітися щодо держбюджету на наступний рік. Міністр фінансів називає ухвалений сьогодні в першому читанні документ неприйнятним. Натомість депутати вважають його зваженим і соціально орієнтованим.

Верховна Рада схвалила у першому читанні проект державного бюджету на наступний рік. За документ проголосувало 270 депутатів. Але урядовці не надто радіють. Парламентарі забажали, щоб Кабмін врахував всі поправки і пропозиції, які вони подали до бюджетного комітету. Якщо це зробити - запропоновані витрати можуть на 80 мільярдів перевищити доходи. Міністр фінансів Віктор Пинзеник каже – дефіцит у 16% від ВВП стане вбивчим для економіки:

«Уряд не може, не має права внести на друге читання проект закону з таким дисбалансом та серйозною загрозою дестабілізації фінансової системи країни. Бо не можна витратити те, чого немає».

Пинзеник зауважує, що уряд готовий до компромісів – але якщо показники дефіциту будуть в розумних межах – близько 2%. З міністром не погоджується виконувач обов`язків голови комітету – Людимла Супрун. Як і багато депутатів, вона вважає що уряд хоче приховати значну частину доходів, щоб розпоряджатися ними в ручному режимі:

«Наш проект є збалансований, він примусить уряд працювати і стимулює, щоб уряд робив законодавчі ініціативи, тобто виконував свої функції. Щоб уряд відійшов від проблеми розподілу коштів, які йому дісталися від попереднього бюджету, щоб не займався дурницею продажу військового майна».

Непоступливість міністра фінансів Супрун розцінює як намір зірвати бюджетний процес. І навіть не виключає відставки урядовців, які, за її словами, не хочуть працювати. Кабміну доручили врахувати поправки депутатів і внести бюджет на повторний розгляд не пізніше 15 листопада.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG