Спеціальні потреби

Влада помiтила демонстрантiв на Банковiй


Пікет біля Секретеріату українського президента триває досі. Мітингувальники із числа прихильників президента Ющенка, що прикували себе до паркану довкола його Секретаріату нині чекають зустрічі із президентом.

Вже півтора доби біля Секретаріату президента прикуті люди. Вони вимагають знести паркан на вулиці Банковій.

Акція „Влада без парканів” виявилася досить резонансною. В перший день акції ситуацію з парканом в ефірі „5 каналу” коментував глава ДУС Ігор Тарасюк. Він заявив, що це площа для офіційних зустрічей глав держав і тому вона має бути огорожена, оскільки резиденцiю президента перенесли в будинок з химерами, якимй знаходиться навпроти Секретаріату.

Однак, після того, як депутати місцевих рад та однопарійці президента з НСНУ провели ніч у наручниках біля паркана на морозі, до них вийшов глава Секретаріату Олег Рибачук. Як розповів «Голосу Америки» учасник акції Ігор Балацій, розмова з Рибачуком виглядала так:

«Олег Рибачук просто вийшов і запитав, чого ми тут стоїмо і чого вимагаємо. Він був дещо здивований, він взагалі думав, що тут стоять люди, які прийшли сюди заради пiару. Ми були приємно вражені, коли він сам визнав, що йому також цей паркан не подобається. Він сказав, що як тільки буде вирішено питання зі статусом площі, то далі цей паркан або буде зменшений, або буде знесений, або просто будуть відкриті ворота».

Нині, кажуть мітингувальники, вони принаймні хочуть знати, хто ж звів цей триметровий паркан всупереч заявам президента про те, що відтепер ніяких бар`єрів не буде. На думку учасників акції, знесення паркана тільки додасть Ющенку в очах його прихильників. Глава Секретаріату заявив, що зробить все можливе, аби зустріч з Ющенком таки відбулася. Мітингувальники кажуть, що готові до неї у будь-який час.

Нині під зверненням до президента вже біля сотні підписів всіх, хто виявися небайдужим насамперед до теми невідоповідності декларацій влади про відкритість та реальних кроків, таких як зведення залізного паркану.

Iснуючого бар`єру на Банковій не було навіть у дні акції „Україна без Кучми” та помаранчевої революції.

XS
SM
MD
LG