Спеціальні потреби

Рiчницю Майдану вiдзначатимуть по-рiзному


З наближенням річниці Майдану різні політичні сили, що брали в ньому участь, оприлюднюють свої сценарії відзначення цієї дати. І якщо “Народний Союз Наша Україна” ухвалив перенести святкування з понеділка 21-го на неділю 20-го листопада, то громадянська партія “Пора” обіцяє розпочати новий Майдан уже 6-го листопада. Лунають думки і про те, що святкувати річницю помаранчевої революції не варто взагалі, якщо не помиряться два лідери – Ющенко i Тимошенко.

Громадянська партія “Пора” виступає проти перенесення річниці Майдану з 21-го на 20-те листопада і наголошує на тому, що це свято народу, а не влади. Говорить член політради “Пори” Андрій Юсов:

«Сьогодні нам пропонують коригувати день відзначення, або святкування – а для кожної людини, яка пройшла Майдан, безумовно, це святкування, але все ж таки це святкування не для влади, а для пересічних учасників помаранчевої революції. Перенести на вихідний день, таким чином змінивши історію... Напевно, прагнучи перетворити день помаранчевої революції на День святого Валентина між Віктором і Юлею... Так от, громадянська партія “Пора” обіцяє, що не дасть цього зробити. Бо на нашу думку, і початок був трошки іншим, і основні герої тої боротьби не вони, а прості люди».

“Пористи” нагадують, що Майдан почався ще 6-го листопада минулого року, коли українське студентство під проводом “Пори” першим виступило проти фальсифікацій виборів і розгорнуло на Контрактовій площі наметове містечко, яке згодом перемістилося на Майдан. Саме шостого листопада “Пора” і планує розпочати відзначення річниці помаранчевої революції: на Контрактовій площі студенти встановлять меморіальний кам`яний намет, а відтак з гаслами “Пора їх спитати” вирушать до Секретаріату президента. Урочистості ж 21-го листопада, на думку активістів “Пори”, мають пройти у форматі звіту лідерів перед учасниками Майдану.

А тим часом один з “польових командирів” Майдану, член робочої групи, що працює над сценарієм свята, Тарас Стецьків вважає, що річницю треба провести як серйозну розмову про причини розколу “помаранчевої команди”. У щойно опублікованому інтерв`ю “Україні молодій” народний депутат заявив, що Майдан необхідно зробити “майданчиком прямого діалогу лідерів з народом”. “Свята не буде! Ніяких концертів. Ну немає свята, і навіщо робити вигляд, що ми святкуємо. Є тривога колосальна”, -- каже Стецьків. За його словами, “Люди, які сімнадцять днів на морозі стояли за Ющенка і за нову владу, хочуть серйозної і відвертої розмови, а не гулянь!».

В інтерв`ю газеті народний депутат повідомив, що існують різні сценарії проведення урочистостей. “Чиновники в адміністрації президента – каже він – придумали організувати річницю Майдану мало не як державне свято “під Ющенка”. Остаточної концепції, за словами Стецьківа, досі нема, і її затвердження залежить від того, чи вийдуть до народу разом Ющенко і Тимошенко. Як він повідомив, Ющенко неодмінно буде на Майдані, а от Тимошенко відповіді ще не дала.

Свої власні сценарії святкувань пропонують і опоненти помаранчевих ідей. Як повідомляє інтернет-видання “Українська правда”, перший президент України Леонід Кравчук закликав політиків, які рік тому роздавали обіцянки на Майдані, прийти на річницю революції на Майдан, схилити голову перед всією Україною і вибачитися за невиконання своїх обіцянок.

XS
SM
MD
LG