Спеціальні потреби

Актуально

Київ не платитиме за вивід своїх сил з Iраку

Виведення українських миротворців з Іраку не буде оплаченe українськими платниками податкiв. Про це сьогодні заявив міністр оборони України Анатолiй Гриценко. Він каже, що участь в стабілізаційних силах була корисною для української армії і сподівається на подальшу співпрацю з іракським урядом.

Сполучені Штати профінансують операцію виведення українського миротворчого контингенту з Іраку. Про це після повернення із Багдада заявив міністр оборони України Анатолій Гриценко. За його словами, це коштуватиме близько 3 мільйонів доларів. Крім того американcькі військові забезпечуватимуть прикриття з повітр`я літаків, які доставлять на батьківщину миротворців.

Перевезення здійснюватимуть транспортні лайнери Української транспортної компанії. Більшість рейсів відбудеться з 20 по 30 грудня. Саме до цього часу в Iраку завершиться підрахунок голосів. Однак Гриценко відмовився назвати інші подробиці операції, пославшись на таємницю.

Міністр каже, що понад дворічна участь українських військових в складі миротворчих сил в Іраку дала армії неоціненний досвід, який не можна виміряти ніякими грошима. Перебування підрозділів в провінції Васіт обійшлося платникам податкiв не набагато дорожче, ніж їх утримання на території України. Хоча точну суму міністр назвати не зміг.

Під час візиту в Багдад українські урядовці обговорювали подальшу співпрацю з іракськими колегами – тепер вже на комерційній основі. Про змiст переговорiв Гриценко сказав таке:

«Мова йшла про те, що Україна може постачати частину надлишкової техніки після її модернізації, бронетехніку, іншої інженерної техніки до Іраку. Це вже буде на іншій основі і в іншому часовому вимірі. Мова йшла про те, що ми можемо готувати льотчиків, вертольотчиків. Як в Україні, так і в Іраку. І це можна здійснити без залучення військових. На багатьох ремонтних заводах у нас є такі фахівці».

Вражений був своєю поїздкою до Іраку й голова парламенткського комітету з оборони і безпеки комуніст Георгій Крючков. Він каже, що місцеве населення українців, на відміну від американців, не вважає окупантами. І ставиться дуже приязно. Тому депутат підтримує подальшу економічну присутність України в регіоні:

«Ми тоді підтримали Кучму, якщо хочете. Ті – хто голосував за це. Я і зараз так вважаю. Але оскільки наші люди там були, оскільки ми втратили 18 життів там, і ми зареконмендували себе добре. Хіба ми можемо відкинути це зараз. Це було б нерозумно!».

Українські урядовці кажуть – багато вітчизняних бізнесменів готові активно працювати в Іраку. І чекають лише одного – стабілізації ситуації і дозволу політчного керівництва країни.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG