Спеціальні потреби

Київ не платитиме за вивід своїх сил з Iраку


Виведення українських миротворців з Іраку не буде оплаченe українськими платниками податкiв. Про це сьогодні заявив міністр оборони України Анатолiй Гриценко. Він каже, що участь в стабілізаційних силах була корисною для української армії і сподівається на подальшу співпрацю з іракським урядом.

Сполучені Штати профінансують операцію виведення українського миротворчого контингенту з Іраку. Про це після повернення із Багдада заявив міністр оборони України Анатолій Гриценко. За його словами, це коштуватиме близько 3 мільйонів доларів. Крім того американcькі військові забезпечуватимуть прикриття з повітр`я літаків, які доставлять на батьківщину миротворців.

Перевезення здійснюватимуть транспортні лайнери Української транспортної компанії. Більшість рейсів відбудеться з 20 по 30 грудня. Саме до цього часу в Iраку завершиться підрахунок голосів. Однак Гриценко відмовився назвати інші подробиці операції, пославшись на таємницю.

Міністр каже, що понад дворічна участь українських військових в складі миротворчих сил в Іраку дала армії неоціненний досвід, який не можна виміряти ніякими грошима. Перебування підрозділів в провінції Васіт обійшлося платникам податкiв не набагато дорожче, ніж їх утримання на території України. Хоча точну суму міністр назвати не зміг.

Під час візиту в Багдад українські урядовці обговорювали подальшу співпрацю з іракськими колегами – тепер вже на комерційній основі. Про змiст переговорiв Гриценко сказав таке:

«Мова йшла про те, що Україна може постачати частину надлишкової техніки після її модернізації, бронетехніку, іншої інженерної техніки до Іраку. Це вже буде на іншій основі і в іншому часовому вимірі. Мова йшла про те, що ми можемо готувати льотчиків, вертольотчиків. Як в Україні, так і в Іраку. І це можна здійснити без залучення військових. На багатьох ремонтних заводах у нас є такі фахівці».

Вражений був своєю поїздкою до Іраку й голова парламенткського комітету з оборони і безпеки комуніст Георгій Крючков. Він каже, що місцеве населення українців, на відміну від американців, не вважає окупантами. І ставиться дуже приязно. Тому депутат підтримує подальшу економічну присутність України в регіоні:

«Ми тоді підтримали Кучму, якщо хочете. Ті – хто голосував за це. Я і зараз так вважаю. Але оскільки наші люди там були, оскільки ми втратили 18 життів там, і ми зареконмендували себе добре. Хіба ми можемо відкинути це зараз. Це було б нерозумно!».

Українські урядовці кажуть – багато вітчизняних бізнесменів готові активно працювати в Іраку. І чекають лише одного – стабілізації ситуації і дозволу політчного керівництва країни.

XS
SM
MD
LG