Спеціальні потреби

Томенко звинувачує елiтних пенсiонерiв у змовi


Змовою елітних пенсіонерів називає рішення про підняття пенсій суддям та народним депутатам екс-віце-прем’єр з гуманітарних питань Микола Томенко. За його словами, напередодні виборчої кампанії питання про підняття пенсій для кількох категорій населення має стати предметом для дискусій.

Новий склад уряду відійшов від соціальної стратегії України, спрямованої на покращення життя найменш захищених категорій населення, каже Микола Томенко. За його словами, останнє засідання Кабінету Міністрів стало черговим підтвердженням цієї тези. Адже тепер стратегія розвитку країни, запропонована урядом Єханурова мало чим відрізняється від дій уряду Януковича та кількох попередніх.

Проте найбільшою соціальною несправедливістю екс-віце-прем’єр вважає рішення про підняття пенсій чиновникам у розмірі 90% від заробітної плати в той час, як рівень середньої пенсії в Україні становить 384 гривні:

«На останній місяць, за попередньою інформацією, середня пенсія у нас десь 384 гривні. І уявіть собі, що тепер ми нашим пенсіонерам надрукуємо пенсії Верховного суду, Конституційного суду і народних депутатів, так щоб вони орієнтувались і коли вони слухають сесію Верховної Ради, вони приблизно розуміли індекс цинізму цих людей, які виступають за бідних нещасних українських пенсіонерів», -- зазнашив колишнiй заступник глави уярду.

За словами Томенка, суд має скасувати це рішення, оскільки єдиною нормою для встановлення пенсії має бути трудовий стаж. Він також повідомив, що команда Юлії Тимошенко через місяць представить програму „справедливі пенсії”. На його думку, сьогодні парламентарі мають думати не про підвищення пенсій для себе, а про те, щоб мінімальна пенсія в країні хоча б відповідала прожитковому мінімуму.

Під час зустрічі з журналістами Томенко відмовився коментувати питання, чи буде він балотуватись на посаду мера Києва. На сьогоднішній день він входить до складу ймовірних претендентів на крісло міського голови. Проте пресі Томенко заявив, що для нього є важливим, щоб в Києві цінності Майдану перемогли не лише в день революції, а й під час виборчої кампанії.

XS
SM
MD
LG