Спеціальні потреби

Актуально

Знайомтесь з унікальним у США музикою

вiдео - переглянути

ще дещо про Петра Остроушка

У Сполучених Штатах багато нагород і премій на кшталт Оскара. У світі телебачення найпрестижнішою вважається золота статуетка Еммi. Ця премія вручається не лише на загальнонаціональному рівні. Академія телевізійного мистецтва і науки, яка завідує цією нагородою, має свої відділення по всій країні. Наприкінці жовтня відділ Академії на середньому заході США провів церемонію вручення премій у своєму регіоні. Лауреатом нагороди став і американський композитор українського походження Петро Остроушко. Петро заслужив золоту статуетку Еммi за музику до документального фільму «Міннесота – Історія землі» (Minnesota: A History of the Land).

Петро Остроушко успішний композитор та один з провідних в Америцi вiртуозiв гри на мандоліні. Свого часу Петро об’їздив з гастролями всі Сполучені Штати та Канаду, грав також і в Європі. Продовжує гастролювати по Америці і зараз, та постійно з’являється на публіці. Нещодавно брав участь у концерті-бенефiсi, прибуток від якого пішов на потреби музикантів знищеного ураганом Катрiна міста Новий Орлеан. Грати Петро почав з самого дитинства, оскільки народився у музичній українській родині. Розповiдає, що на мандолiнi грав його батько та хресний батько. Тож i вiн почав грати на iнструментi, на якому нiбито грали усi, пригадує Петро.

Ось уже кілька років Петро грає разом з колишнім мешканцем Мінська Аркадієм Ющиним. Репетиції вони проводять у власному будинку Остроушка у Міннеаполісі. Хоча це місто не вважається музичним центром Америки, Остроушко залишається вірним рідному дому:

«Мені просто подобається тут жити. Я був в Нью-Йорку, Нешвілі, Лос-Анджелосі, які є найбільшими музичними центрами, але я не хочу там жити. Мені подобається жити тут. Подобається мати свій город де я можу вирощувати помідори та фасолю», -- говорить вiн.

Українська душа Петра Остроушка проявляється у городі за хатою. Серед американців не дуже поширено вирощувати овочі на городі, однак для Остроушка це життєва необхідність: «Я мушу. Я не знаю, як люди живуть як не мають грядку. Треба брудні руки мати», -- каже вiн.

Овочі з власного городу йдуть до борщу, улюбленої страви музиканта, про яку він свого часу навіть склав і записав пісню.

Батьки Петра Остроушка іммігрували до США після Другої світової. Першою мовою для нього стала українська. Вчився грати, слухаючи родичів. На професійній сцені Петро уже понад тридцять років. Заробляти на життя музикою почав відразу після закінчення школи. Класичної музичної освіти не має, однак це у професійному житті особливо не заважає:

«Тому що я завжди граю переважно те, що мені подобається. Інколи, правда, мене наймають оркестри, і навіть сьогодні я завжди хочу побачити твір заздалегідь аби побачити ноти, я не дуже добре читаю ноти. Я граю переважно на слух», -- говорить Петро.

Кілька оркестрів різних рівнів свого часу включали у свій репертуар твори Остроушка. Свій перший великий запис син українських іммігрантів зробив для однієї з пісень легендарного Бoба Дилана. Петро тоді виконав партію мандоліни для його пісні «Кров на колії». Працював з такими відомими музикантами як Віллі Нельсон, Чет Еткінс, Емілу Геррiс, Ґреґ Браун та інші. Петро також пише музику для театру та кіно. Довгий час працював в громадському радiо NPR, що транслюється не лише у США, а і по всьому світі. В його активі ряд власних компактних дисків. Нещодавно навіть створив компанію звукозапису, яку назвав на честь України Бордерленд (Borderland), що в перекладi означає «окраїна» або «земля на кордонi».

Головним у своєму творчому житті Петро Остроушко вважає можливість грати музику, яка йому подобається:

«Я граю на мандоліні, а мандоліна не дуже популярний інструмент в естрадному світі, в естрадній культурі. Я не зірка рок-енд-ролу і не намагаюсь стати відомим у такому контексті. В принципі, лише мати можливість грати музику, яка мені подобається, музику, яку я пишу, для мене це успіх. Так довго, як я це можу робити і утримувати свою родину, це все, чого я хочу і потребую. Мені щастило більшість мого життя, з часу, як я почав жити з музики, тому що я міг грати те, що хотів. Не кожному так щастить».

Петро продовжує грати улюблену музику і жити у рідному Міннеаполісі. Він говорить, що як музикант завжди намагається залишатися самим собою.

Всі новини дня

Евакуація з Маріуполя – як волонтеру Денису Мініну вдається рятувати людей з окупації. Відео

У зруйнованій 6 жовтня багатоповерхівці в Запоріжжі був волонтерський склад Дениса Мініна. До 24 лютого він працював ведучим одного з українських телеканалів, а тепер став волонтером, який допомагає евакуювати людей з окупованого рідного Маріуполя.

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

«Протистояти злу важко, але ми знаємо, що правда перемагає» – з таким посланням прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала відкрив перший саміт Європейської політичної спільноти у Празі – нового форуму практично усіх держав Європи, крім Росії. Яке ж місце у форумі відведено Україні?

Рафаель Ґроссі: позиція МАГАТЕ полягає в тому, що ЗАЕС - це український об’єкт

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на прес-конференції в аеропорту Відня після повернення з України, де він зі своєю командою відвідав Запорізьку атомну станцію. Австрія, 2 вересня 2022 року.

Голова міжнародної агенції з ядерної енергетики назвав Запорізьку АЕС українською, заперечуючи твердження президента Володимира Путіна про те, що станція тепер належить Росії.

"Позиція МАГАТЕ полягає в тому, що цей об’єкт є українським. Але я не вдаюся в коментарі щодо розвитку воєнних подій", – сказав голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі на прес-конференції в Києві після переговорів з президентом України Володимиром Зеленським.

За його словами, "це питання стосується міжнародного права". "Тут конфлікт, тут війна. Ми хочемо, щоб ця війна припинилася. Війна повинна припинитися негайно", – сказав голова МАГАТЕ.

У середу Путін підписав указ, згідно з яким Запорізька АЕС мала стати "федеральною власністю" РФ. Російські війська захопили станцію у березні, але на ній продовжував працювати український персонал, який, за словами Ґроссі, "працює в майже нестерпних умовах".

"Стрес, невизначеність, вони не знають, що може статися", – наголосив він.

Голова української державної атомної енергетичної компанії "Енергоатом" Петро Котін того ж дня заявив, що бере станцію під контроль і керуватиме нею з Києва після того, як російські військові затримали, а потім відпустили директора станції Ігоря Мурашова.

Міжнародне агентство з ядерної енергії закликало створити навколо станції демілітаризовану зону для того, щоб бойові дії не створювали ядерної небезпеки.

"Ми не змінюємо нашу лінію, ми продовжуємо говорити про те, що має бути зроблено, щоб, по суті, уникнути ядерної аварії на АЕС. Що все ще є дуже, дуже реальною можливістю", – сказав Ґроссі у Києві.

Як заявив голова МАГАТЕ, на даний момент організація не має "жодних ознак" того, що Росія намагається підключити станцію до російської мережі.

За його словами, перемикання з однієї мережі в іншу є складним технологічним процесом, на який потрібно багато часу і який би був помітний.

"Це потребує, може потребувати серйозної інфраструктурної роботи. Отже, ми б про це знали, ми б побачили, що якби щось відбувалося", – сказав Гроссі. - "У нас двоє співробітників (на станції), і ми збираємося збільшити групу до чотирьох".

Після поїздки до Києва генеральний директор МАГАТЕ планує вирушити до Москви, щоб досягти угоди щодо "зони ядерної безпеки та безпеки" навколо Запорізької АЕС.

Макрон: Європейська політична спільнота потрібна для обговорення спільної стратегії Європи. Відео

«Мета полягає в тому, щоб поділяти однакове розуміння становища, яке впливає на Європу і виробляти спільну стратегію.Це в наших інтересах - зустрітися тут і накреслювати разом наше майбутнє. Ось для цього і є Європейська політична спільнота», - заявив президент Франції Еммануель Макрон.

МВФ вчетверте погіршив прогноз для світової економіки

Крісталіна Георгієва під час виступу в Джорджтаунському університеті в четвер.

Міжнародний валютний фонд вчетверте погіршив прогноз світової економіки на наступний рік. Нові оцінки буде оприлюднено в Світовому економічному прогнозі, який Фонд опублікує наступного тижня, заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Раніше Фонд прогнозував зростання економіки світу на 2,9% в 2023 році. На 2022 рік прогноз зростання залишається незмінним - на рівні 3,2%.

В 2021-222 роках світова економіка рухалась від ні на що не схожої кризи - пандемії - до іншого безпрецедентного шоку - війни", - твітує Георгієва.

Світова економіка втратить 4 трильйони доларів випуску від теперішнього часу до 2026 року, що еквівалентне економіці Німеччини, поділилась оцінками МВФ Георгієва у виступі в Джорджтаунському університеті в четвер.

Промова прозвучала перед засіданням Світового банку та МВФ, запланованим на наступний тиждень.

Більше

XS
SM
MD
LG